2024-03-06

Czy w takiej sytuacji powinnam plaster odkleić?

Lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne. Pierwszy miałam założyć w 1 dzień miesiączki. Rano zaczęłam plamić, więc przykleiłam plaster i niestety krwawienie ustało. 

Dzień dobry,

Zastosowanie plastra antykoncepcyjnego w pierwszym dniu miesiączki, jak zalecił lekarz, jest standardową praktyką mającą na celu zapewnienie ochrony przed ciążą od początku cyklu. W przypadku, gdy krwawienie ustało po założeniu plastra, nie ma to bezpośredniego wpływu na skuteczność antykoncepcji ani nie wymaga natychmiastowego działania, takiego jak odklejenie plastra. Plaster antykoncepcyjny uwalnia hormony, które regulują cykl menstruacyjny i zapobiegają owulacji, co jest kluczowe dla zapewnienia ochrony antykoncepcyjnej.

Czasami początkowe krwawienie może być lżejsze lub z różnych przyczyn ustać, co niekoniecznie musi wskazywać na problem. Ważne jest, aby kontynuować stosowanie plastra zgodnie z zaleceniami, zmieniając go zgodnie z instrukcją użytkowania - zwykle raz w tygodniu przez trzy tygodnie, po czym następuje tygodniowa przerwa.

Jeżeli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości stosowania plastra antykoncepcyjnego lub obawia się Pani, że może to mieć wpływ na jego efektywność, zalecam skonsultowanie się z lekarzem. Lekarz może udzielić dodatkowych wyjaśnień i zapewnić spokój ducha co do stosowanej metody antykoncepcji.

Proszę pamiętać, że regularne wizyty u ginekologa i otwarta komunikacja z lekarzem są kluczowe dla utrzymania zdrowia i odpowiedniego stosowania antykoncepcji. Czy są jeszcze jakieś pytania lub obawy, które mógłbym pomóc wyjaśnić?

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4