2024-02-01

Czy w ogóle istnieje jakieś skuteczne zabezpieczenie, może jakieś lakowanie?

Pytanie do stomatologa. Ząb, górna jedynka, ma pionowe pęknięcie, które przechodzi przez całą wysokość (nie jest szczeliną, w którą można cokolwiek wtłoczyć), a dodatkowo jest też lekko szczerbiony. Stało się to wiele lat temu, gdy jeszcze jako głupia nastolatka postanowiłam pomóc sobie zębami w wyciąganiu igły z materiału. Jakiś czas temu uszczerbek i pęknięcie jeszcze się pogłębiły przez przypadkowe nagryzienie widelca podczas jedzenia. Czy da się jakoś ten ząb naprawić i przede wszystkim zabezpieczyć przed dalszym pękaniem i szczerbieniem? Priorytetem nie jest estetyka, tylko zachowanie zdrowego zęba i wzmocnienie go tak, aby służył jak najdłużej. Absolutnie nie interesuje mnie osłabianie go w celu zamaskowania szkody jakąś koronką czy licówką. Nie wiem, czy jest sens umawiać się na wizytę, jeśli poza tym ząb jest zdrowy...

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stomatolog w Warszawie Stomatolog w Dąbrowie Górniczej Stomatolog w Katowicach Stomatolog w Bielsku-Białej Stomatolog w Gliwicach Stomatolog w Częstochowie Stomatolog w Krakowie Stomatolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4