Czy to szantaż emocjonalny? Czy powinnam udać się do psychologa?

Mam 25 lat. Jestem w związku prawie 5 lat, doczekaliśmy się małej córki. Odkąd pamiętam chłopak wymuszał na mnie głównie seks, bądź inną metodę zaspokajania tym, że jak odmówię to obraża się albo nie ma humoru przez co często się zmuszam. Też często gdy siedzę na komputerze w salonie, nie oglądam wszystkiego co lubię lub chowam, bo boję się, że skomentuje źle co wiele razy się zdarzało, bądź zacznie się śmiać. Czy w pierwszym przypadku to nie jest szantaż emocjonalny? Czy cała relacja nie jest delikatnie toksyczna? Kocham go, ale momentami mam już dość. Zastanawiam się czy nie zapisać się z tym do psychologa. 

Na pewno nie jest to zdrowa sytuacja, gdy musi się Pani do czegoś zmuszać. Wskazana konsultacja psychologiczna/poradnia rodzinna.
Warto skorzystać z porady psychologa i popracować nad zadbaniem o wyznaczanie własnych granic.
Zalecana konsultacja psychologiczna.
Zalecam wizytę u psychologa lub skorzystanie z psychoterapii dla par.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2500
Pytań zadanych
przez pacjentów
6397
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

77
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi