2024-02-01

Czy to normalnie jest, że nie mam miesiączki?

Brałam przez 3 lata tabletki antykoncepcyjne, przerwałam w październiku - 3 razy pojawił się okres co miesiąc. Teraz powinnam też mieć i nie mam, spóźnia się mi 8 dni, objawy na okres są, wykluczam ciąże. Lekarza mam za 2 tygodnie

Należy wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa.
Dzień dobry,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl miesiączkowy może być nieregularny przez pewien czas, gdy organizm dostosowuje się do zmian w stężeniach hormonów. To, że Pani okres był regularny przez pierwsze trzy miesiące po odstawieniu tabletek, było dobrym znakiem, ale niewielkie nieregularności nadal mogą się zdarzać.

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm może potrzebować czasu, aby ponownie zacząć regularnie produkować hormony i regulować cykl miesiączkowy.
Stres emocjonalny lub fizyczny może wpływać na regularność cyklu miesiączkowego.
Znaczne przybranie na wadze lub utrata wagi mogą wpłynąć na regularność miesiączek.
Intensywny wysiłek fizyczny, zmiana diety, podróże, zmiany w rytmie dobowym mogą mieć wpływ na cykl miesiączkowy.
Pewne schorzenia, takie jak zaburzenia tarczycy czy zespół policystycznych jajników (PCOS), mogą powodować nieregularności w cyklu.

Skoro Pani wyklucza ciążę i ma Pani objawy typowe dla zbliżającego się okresu, możliwe, że jest to tylko chwilowa nieregularność. Jednak, jeśli opóźnienie się przedłuża, warto to skonsultować z lekarzem. Wizyta za dwa tygodnie wydaje się być dobrą okazją, aby omówić te zmiany. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, jeśli uzna to za konieczne, aby wykluczyć inne przyczyny nieregularnego cyklu.

W międzyczasie warto zadbać o zdrowy styl życia, odpowiednią ilość snu, zrównoważoną dietę i zarządzanie stresem, co może pomóc w stabilizacji cyklu miesiączkowego. Zachęcam do regularnych wizyt ginekologicznych i konsultacji, aby dbać o swoje zdrowie i dobry stan zdrowia reprodukcyjnego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4