2024-01-09

Czy to normalne w ciąży?

Obecnie jestem w 24+2 tc. Zauważyłam, że podczas większej aktywności np. długim chodzeniu pojawia się więcej wydzieliny z pochwy. 

Dzień dobry, zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy jest typowym zjawiskiem w ciąży i może być szczególnie zauważalne podczas większej aktywności fizycznej, takiej jak długie spacery. To wynika ze zmian stężeń hormonów w ciąży, które prowadzą do większego przepływu krwi do obszaru miednicy i mogą spowodować zwiększenie produkcji wydzieliny. Wydzielina ta zwykle jest klarowna lub biała, lekko śluzowa i nie powinna mieć nieprzyjemnego zapachu.

Jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na charakter wydzieliny – jeśli zmienia ona kolor, konsystencję, pojawia się nieprzyjemny zapach, lub towarzyszą jej inne objawy, takie jak świąd, pieczenie, czy dyskomfort, mogą to być oznaki infekcji i wskazanie do konsultacji z lekarzem.

W każdym przypadku, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wydzieliny lub innych zmian w organizmie podczas ciąży, zalecam skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę. Lekarz może ocenić, czy objawy są normalne i spodziewane w danej fazie ciąży, czy też wymagają dodatkowej diagnostyki lub interwencji.

Proszę pamiętać, aby dbać o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego ciążę i informować go o wszelkich obserwowanych zmianach. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie zarówno dla Pani, jak i dla rozwijającego się dziecka.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4