Czy to nawracające zapalenie błędnika?

Od kilku lat cierpię na nawracające zawroty głowy. Lekarz za każdym razem przepisuje mi leki na błędnik. Ataki zawrotów głowy są bardzo mocne, dochodzą do tego dreszcze, drętwienia kończyn i oczopląs. Za każdym razem nie mogę dojść do siebie przez kilka tygodni. Mam nieustający szum w uchu i wrażenie utraty części słuchu w jednym uchu. Czy możliwe że nawet trzy, cztery razy w roku można mieć zapalenie błędnika? Ostatnio doszły bóle pleców w dolnej części, które utrudniają mi sen. Górna część pleców, ramiona i kark są bardzo spięte, wręcz jak kamień. W ostatnich tygodniach doszedł jeszcze ból kostek, na przemian raz jedna, raz druga kostka. Jakby uczucie bólu kości kostki. Mam 42 lata.
Wszystkie wymienione dolegliwości nie mają ze sobą żadnego związku, również diagnostyka tych dolegliwości jest różna. Zapalenie błędnika leczy się najczęściej w szpitalu na oddziale laryngologicznym. Na ból pleców i kostek skuteczne będą pewnie leki na receptę.
Z dolegliwościami bólowymi można się zwrócić do lekarza rodzinnego, zawroty głowy, oczopląs wymagają leczenia neurologicznego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi