2023-11-23

Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Dwa dni temu zrobiłam test ciążowy - wyszły dwie kreski tylko, że ta druga była dość blada. 4 dni brzuch mnie boli, a dziś wieczorem okres dostałam. 

Witam, plecam powtórzyć za killka dni/tydzień test ciążowy, w przypadku wątpliwości zalecane jest wykonanie badania Beta HCG (markeru ciąży) lub badania USG za 2-3 tygodnia. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
należy się zglosic do ginekologa na badanie oraz konsultacje.
Dzień dobry,

Jeśli na teście ciążowym pojawiły się dwie kreski, nawet jeśli druga kreska jest blada, może to wskazywać na ciążę. Testy ciążowe wykrywają obecność hormonu hCG (gonadotropiny kosmówkowej) w moczu, a nawet słabo widoczna druga kreska jest zwykle interpretowana jako wynik pozytywny.

Ból brzucha i pojawienie się krwawienia mogą budzić niepokój, zwłaszcza jeśli podejrzewa Pani ciążę. Warto jednak pamiętać, że w bardzo wczesnej ciąży może dojść do tzw. krwawienia implantacyjnego, które czasami jest mylone z lżejszą miesiączką. Jest to zjawisko związane z zagnieżdżaniem się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy i zazwyczaj występuje około 10-14 dni po zapłodnieniu.

Jednakże, jeśli krwawienie jest obfite i towarzyszy mu silny ból, lub jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do wyniku testu ciążowego lub stanu zdrowia, zalecam skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem. Lekarz może zaproponować wykonanie badania stężenia hormonu hCG we krwi, które jest bardziej dokładne niż testy domowe, a także przeprowadzić badanie USG w celu oceny sytuacji.

Ważne jest, aby nie ignorować żadnych niepokojących objawów i jak najszybciej uzyskać profesjonalną ocenę medyczną, szczególnie jeśli istnieje możliwość ciąży.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4