2023-12-23

Czy takie zjawisko może być powodem do niepokoju?

Jestem 23-letnią kobietą i piszę z pytaniem o miesiączkę. Wcześniej nie miewałam żadnych problemów, ale tym razem moje krwawienie jest dość skąpe, a kolor krwi ciemniejszy, określiłabym go jako brąz - taki jaki zawsze był pod koniec normalnej miesiączki. Do tego dwa razy poczułam kłucie w okolicy jajnika - chwilowe, ale również wcześniej się nie zdarzało. Aktualnie przebywam za granicą i nie mam możliwości skonsultowania tego z lekarzem stacjonarnym, a moja nerwica i przewrażliwienie potrzebują szybkiej odpowiedzi. Dodam, że ostatnio miałam dużo stresu oraz tryb życia głównie siedzący.

Dzień dobry, rozumiem Pani niepokój związany ze zmianami w przebiegu miesiączki. Zmiany w charakterze krwawienia miesiączkowego, takie jak skąpość krwawienia czy zmiana koloru krwi na ciemniejszy, mogą być spowodowane różnymi czynnikami i nie zawsze są powodem do zmartwień. Stres, który Pani doświadczała, zmiany trybu życia, a także inne czynniki, takie jak zmiany w diecie czy aktywności fizycznej, mogą wpływać na cykl menstruacyjny.

Kłucie w okolicy jajnika, które Pani opisuje, może być również związane z normalnymi procesami zachodzącymi w jajnikach, takimi jak owulacja, choć zazwyczaj występuje ono wcześniej w cyklu. Jednakże, jeśli kłucie jest nowym objawem i budzi Pani niepokój, warto to obserwować.

Chociaż opisane przez Panią objawy nie muszą od razu oznaczać poważnego problemu, zawsze zalecam konsultację z lekarzem, gdy tylko jest to możliwe, szczególnie jeśli zmiany w cyklu są dla Pani nowe lub niepokojące. Lekarz może zaproponować wykonanie odpowiednich badań, takich jak badanie USG czy badania hormonalne, aby wykluczyć ewentualne problemy.

Póki co, warto zwrócić uwagę na swój tryb życia i starać się minimalizować stres, ponieważ może on mieć duży wpływ na cykl menstruacyjny. Regularna aktywność fizyczna, zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość snu mogą pomóc w utrzymaniu równowagi hormonalnej i ogólnego zdrowia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4