2023-12-29

Czy taka praktyka jest poprawna?

Mam okres co 14 dni czasem co 20. Poszłam do lekarza kiedy po 7 dniach znów zaczęłam krwawić, oczywiście masa badań plus badanie histopatologiczne endometrium. Później okazało się, że mam mięśniaka na samym środku macicy, mam 30 lat Lekarz nie zalecił żadnego leczenia ani nic Zaproponował tylko wkładkę domaciczną.

Wkładka zapewne bez związku z nieregularnymi miesiączkami. Jeśli nie ma Pani zaufania do swojego lekarza - należy zmienić ginekologa.
Dzień dobry,

Nieregularne krwawienia, takie jak Pani opisuje, mogą być sygnałem różnych stanów zdrowotnych, w tym obecności mięśniaków macicy. Mięśniaki są zazwyczaj łagodnymi guzami mięśni gładkich w macicy i często nie wymagają leczenia, jeśli nie powodują objawów lub jeśli objawy są łagodne. Jednakże, w niektórych przypadkach mogą one prowadzić do zaburzeń miesiączkowania, bólu czy problemów z płodnością.

Zastosowanie wkładki domacicznej (IUD), szczególnie hormonalnej, może być jednym ze sposobów leczenia objawów związanych z mięśniakami, w tym nieregularnych krwawień. Wkładka taka uwalnia hormon progestagenny lokalnie w macicy, co może pomóc zmniejszyć intensywność krwawień, a także ograniczyć wzrost mięśniaków.

Jednakże, decyzja o wyborze metody leczenia powinna być dokładnie przemyślana i dostosowana do indywidualnej sytuacji pacjentki, jej objawów, wielkości i lokalizacji mięśniaków, a także planów dotyczących przyszłej płodności. Jeśli Pani ma wątpliwości co do zaleceń lekarza lub jeśli objawy są dla Pani uciążliwe, warto rozważyć konsultację z innym specjalistą ginekologiem. Druga opinia może pomóc lepiej zrozumieć dostępne opcje leczenia i wybrać taką, która będzie najlepsza dla Pani zdrowia i komfortu.

Proszę pamiętać, że regularne kontrole i monitorowanie stanu zdrowia są bardzo ważne, szczególnie w przypadku występowania mięśniaków czy nieregularnych krwawień. Proszę dbać o regularne wizyty u ginekologa i nie wahać się pytać o wszelkie kwestie, które są dla Pani ważne czy niejasne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Mięśniaki macicy w Dąbrowie Górniczej Mięśniaki macicy w Gliwicach Mięśniaki macicy w Warszawie Mięśniaki macicy w Bielsku-Białej Mięśniaki macicy w Krakowie Mięśniaki macicy w Katowicach Mięśniaki macicy w Częstochowie Mięśniaki macicy w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4