2023-12-04

Czy tak powinno być podczas rozpoczęcia przyjmowania antykoncepcji?

Od kilku dni biorę antykoncepcje. Czy to normalne, że podczas brania nie czuje nic — żadnych dolegliwości nawet nie czuje się źle? 

Witam, nowoczesne środki antykoncepcyjne mają bardzo niskie prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Wszystko jest w porządku. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Dzień dobry,

Tak, jest to całkowicie normalne i nawet pożądane, aby podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej nie odczuwać żadnych negatywnych dolegliwości. Reakcja na antykoncepcję hormonalną może być różna u różnych osób i nie każda kobieta doświadcza skutków ubocznych. Brak negatywnych objawów, takich jak bóle głowy, nudności, zmiany nastroju czy innych dolegliwości, jest dobrym znakiem i świadczy o tym, że Pani organizm dobrze toleruje przyjmowane hormony.

Warto jednak pamiętać, że obserwacja własnego ciała i regularne wizyty kontrolne u ginekologa są kluczowe w okresie adaptacji do nowej metody antykoncepcyjnej. Pomimo braku negatywnych dolegliwości, istotne jest monitorowanie wszelkich zmian i reakcji organizmu na przyjmowane leki, aby upewnić się, że są one skuteczne i bezpieczne dla Pani zdrowia.

Proszę pamiętać, że regularne konsultacje z lekarzem specjalistą pozwalają na ocenę efektywności i tolerancji stosowanej metody antykoncepcyjnej oraz dostosowanie jej w razie potrzeby. Profilaktyka i dbałość o zdrowie reprodukcyjne są fundamentem dobrego samopoczucia.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4