2022-05-20

Czy szybsze wychładzanie organizmu może świadczyć o jakichś chorobach?

Co może być przyczyną dużo większej wrażliwości na zimno, szybszego wychładzania organizmu i zmniejszonego generowania ciepła? Zrobiłem już wszystkie podstawowe badania, wszystkie badania tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG) wszystko jest w normie. Nie są to też zimne stopy czy dłonie, ale chłód całego ciała. Dla porównania od wystąpienia objawów jest mi "rześko" w bluzie nawet przy 23 stopniach za oknem, a przedtem przy 18 stopniach było mi ciepło w szortach i podkoszulku. Teraz dalej śpię pod kołdrą zimową, a rok temu bym się "ugotował" i połowę ciała wystawił na zewnątrz. Może to głupio zabrzmi, ale mam wrażenie, że moje ciało straciło jakąś warstwę izolacyjną. Czy da się to jakoś sprawdzić?

Warto zgłosić się na wizytę stacjonarną do lekarza, który przeprowadzi badanie fizykalne, oceni ciśnienie tętnicze, wykona ekg, a także omówi wyniki dotychczas wykonanych badań i ustali dalsze postępowanie. Uwzględnić też należy nawyki żywieniowe (czy są właściwe, adekwatne do prowadzonego trybu życia), aktywność fizyczną, narażenie na stres.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Warszawie Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4