Czy skręcona kostka mogła się nie wyleczyć prawidłowo?

Około 2 tygodnie temu skręciłam kostkę. Na początku była niewielka opuchlizna na kostce oraz stopie bez krwiaków czy siniaków, jednak nie byłam w stanie nawet stanąć na tej nodze. Udałam się do ortopedy gdzie został przeprowadzony wywiad. Lekarz również oglądał kostkę lekko przekręcając ją w lewą oraz prawą stronę mówiąc o "nastawieniu" i zostałam skierowana na rezonans. Tam też została potwierdzona diagnoza o skręceniu kostki. Po wizycie jednak kostka oraz stopa zaczęła jeszcze bardziej puchnąć, a także pojawiły się lekkie siniaki. Na ten moment opuchlizna zeszła całkowicie, siniaki także jednak do tej pory jestem w stanie jedynie "kuleć" na uszkodzonej nodze, ponieważ przy próbie normalnego chodzenia odczuwam ból w kostce, w stopie oraz dziwne uczucie kłucia. Ponadto kostka, która wcześniej była widoczna tak jak w zdrowej nodze, po urazie "schowała się" i jest prawie niewidoczna. Dodam, że stopa wykręciła się do strony wewnętrznej. Jedyne zalecenia jakie dostałam to smarowanie kostki maścią, zażywanie tabletek przeciwbólowych oraz elewacja skręconej kostki i zimne okłady. Czy opisane przeze mnie objawy mogą wskazywać na to, że kostka nie "wygoiła" się tak jak powinna, czy jest to normalne po skręceniu kostki i nie powinnam się tym przejmować?

Wymaga Pani wizyta u fizjoterapeuty, który oceni stan funkcjonalny tego obszaru oraz wykona odpowiednie zabiegi/ działania, które zniwelują dolegliwości oraz zleci ćwiczenia do domu - tak powinien wyglądać prawidłowy protokół postępowania po wizycie diagnostycznej u ortopedy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi