Czy skręcona kostka mogła się nie wyleczyć prawidłowo?

Około 2 tygodnie temu skręciłam kostkę. Na początku była niewielka opuchlizna na kostce oraz stopie bez krwiaków czy siniaków, jednak nie byłam w stanie nawet stanąć na tej nodze. Udałam się do ortopedy gdzie został przeprowadzony wywiad. Lekarz również oglądał kostkę lekko przekręcając ją w lewą oraz prawą stronę mówiąc o "nastawieniu" i zostałam skierowana na rezonans. Tam też została potwierdzona diagnoza o skręceniu kostki. Po wizycie jednak kostka oraz stopa zaczęła jeszcze bardziej puchnąć, a także pojawiły się lekkie siniaki. Na ten moment opuchlizna zeszła całkowicie, siniaki także jednak do tej pory jestem w stanie jedynie "kuleć" na uszkodzonej nodze, ponieważ przy próbie normalnego chodzenia odczuwam ból w kostce, w stopie oraz dziwne uczucie kłucia. Ponadto kostka, która wcześniej była widoczna tak jak w zdrowej nodze, po urazie "schowała się" i jest prawie niewidoczna. Dodam, że stopa wykręciła się do strony wewnętrznej. Jedyne zalecenia jakie dostałam to smarowanie kostki maścią, zażywanie tabletek przeciwbólowych oraz elewacja skręconej kostki i zimne okłady. Czy opisane przeze mnie objawy mogą wskazywać na to, że kostka nie "wygoiła" się tak jak powinna, czy jest to normalne po skręceniu kostki i nie powinnam się tym przejmować?

Wymaga Pani wizyta u fizjoterapeuty, który oceni stan funkcjonalny tego obszaru oraz wykona odpowiednie zabiegi/ działania, które zniwelują dolegliwości oraz zleci ćwiczenia do domu - tak powinien wyglądać prawidłowy protokół postępowania po wizycie diagnostycznej u ortopedy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi