Czy powinno się zrobić przerwę w przyjmowaniu antykoncepcji gdy plamienie pojawia się szybciej?

Stosuję antykoncepcję. 9 dni przed tabletkami placebo zaczęło już pojawiać się plamienie. Czy mogę zrobić teraz przerwę? Jakie będą konsekwencje?

Zalecana konsultacja z lekarzem ginekologiem (prowadzącym leczenie i znającym preparat, który Pani stosuje).
Jeśli plamienie pojawiło się na tym etapie to może Pani wymagać zmiany preparatu na inny. Wcześniejsze przerwanie stosowanego aktualnie preparatu może skutkować znacznym spadkiem skuteczności antykoncepcji i być przyczyną obfitszego krwawienia. Proszę skonsultować się z ginekologiem celem dobrania indywidualnych zaleceń.
zalecana konsultacja ginekologiczna u lekarza prowadzącego Pani antykoncepcję
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z