2024-02-03

Czy powinnam zrobić jakieś jeszcze badanie, może są jakieś leki, które lekarz rodzinny może mi przepisać?

Od września tamtego roku krwawię. Na USG wyszło powiększone endometrium 25 mm, pęcherz i nerki w normie. Na początku grudniu miałam ostry ból pleców i podbrzusza oraz wysoką gorączkę przez parę dni, po czym doszło nietrzymanie moczu. Lekarz rodzinny dał mi antybiotyk na zapalenie pęcherza i krew w moczu, po trzech dniach brania antybiotyku miałam zapalenie oskrzeli kolejny antybiotyk. Po wyleczeniu nadal w moczu była krew i infekcja. Nie trzymanie moczu nadal było, ale nie tak jak przez pierwsze dni. W połowie grudnia miałam zabieg pod narkozą, histeroskopia ujawniła, że mam bardzo polipowate endometrium, zostało wszystko wyczyszczone i założona wkładka wewnątrzmaciczna. Wynik z biopsji wyszedł prawidłowy. Co do pęcherza lekarz zalecił wlewki. Raz w tygodniu przez miesiąc miałam przeprowadzone wlewki do pęcherza i teraz co dwa tygodnie. W dalszym ciągu mam infekcje dróg moczowych i nadal krwawię oraz mam ból pleców i podbrzusza. Mam też większy obwód brzucha. Miałam wizytę kontrolną 24 stycznia, plan lekarza jest taki - jak do kwietnia nie przestanę krwawić, to operacja i zobaczy, co się dzieje w środku. Na pytanie, czy trzeba przeprowadzić USG, żeby zobaczyć czy wszystko jest w porządku, powiedział, że nie trzeba. A dodam jeszcze, że chodziłam regularnie do ginekologa i nic nie wskazywało, że coś się dzieje nie tak. Są takie dni, że nie mam już siły, bo jestem osłabiona i w bólach a tabletki przeciw bólowe nie pomagają. Mama 40 lat -dwóch nastolatek

Dzień dobry,

Opisana przez Panią sytuacja wydaje się być skomplikowana i wymaga szczegółowej diagnostyki oraz uważnej obserwacji przez specjalistów. Przewlekłe krwawienia, bóle pleców i podbrzusza, problemy z pęcherzem, a także infekcje dróg moczowych to objawy, które zdecydowanie wymagają uwagi medycznej.

Skoro została już wykonana histeroskopia, która wykazała polipowate endometrium, a także przeprowadzono leczenie w postaci wkładki wewnątrzmacicznej, a objawy nadal się utrzymują, to zrozumiałe jest Pani zaniepokojenie. Czasami, pomimo przeprowadzonych procedur, nie wszystkie problemy są rozwiązywane, co wymaga dalszej diagnostyki i leczenia.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do planu leczenia zaproponowanego przez lekarza, zawsze warto rozważyć drugą opinię medyczną. Może to być konsultacja z innym ginekologiem lub specjalistą urologiem, biorąc pod uwagę problemy z pęcherzem i infekcje dróg moczowych.

Dodatkowe badania, takie jak kolejne USG, badania krwi (np. morfologia, markery stanu zapalnego), a nawet bardziej zaawansowane diagnostyki, jak rezonans magnetyczny (MRI), mogą być pomocne w ustaleniu przyczyny objawów i monitorowaniu stanu zdrowia.

Trudności, które Pani opisuje, mogą znacząco wpływać na jakość życia, dlatego też ważne jest, aby nie bagatelizować żadnych sygnałów wysyłanych przez organizm i konsekwentnie dążyć do wyjaśnienia przyczyn i znalezienia skutecznego leczenia. Zachęcam do kontynuacji konsultacji medycznych i dbania o siebie.
Pilna stacjonarna wizyta kontrolna u ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6708
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
17545
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+165
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4