Czy powinnam zrobić biopsję tarczycy?

Czy powinnam zrobić biopsję tarczycy przy wynikach krwi: TSH 0,0645; FT3 0,77; FT4 2,99.

USG tarczycy wykazało dwa guzki o rozmiarach: 20x29x25 mm i 9x12x14 mm.

Kobieta, 62 lata.

Badanie biopsyjne jest badaniem inwazyjnym i wymaga ono skierowania od lekarza. Proszę umówić wizytę u specjalisty endokrynologa, który w oparciu o wywiad chorobowy, aktualne wyniki i badanie usg zaleci wykonanie badania biopsyjnego, bądź dalszą obserwację i kontrolę.
Wskazana wizyta u lekarza endokrynologa, który w oparciu o całość obrazu klinicznego (szczegółowy wywiad z Panią, badania dodatkowe) zaleci dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi