2023-11-26

Czy powinnam udać się jeszcze raz do specjalisty? Czy poczekać jeszcze parę dni?

W środę wykryto u mnie grzybicę pochwy. Dostałam antybiotyk oraz krem do smarowania. Niestety minął 4 dzień a swędzenie pieczenie nie ustępują. Dodatkowo jest duża opuchlizna, która również nie schodzi. 

należy się zgłosić do lekarza ginekologa na badanie
Dzień dobry,

W przypadku, gdy leczenie grzybicy pochwy nie przynosi oczekiwanej poprawy po kilku dniach, a objawy takie jak swędzenie, pieczenie, czy opuchlizna utrzymują się lub nasilają, zalecana jest ponowna konsultacja z lekarzem specjalistą. Warto zwrócić uwagę, że wspomniała Pani o przyjmowaniu antybiotyku, który może być skuteczny w leczeniu infekcji bakteryjnych, ale w przypadku grzybicy pochwy często stosuje się leki przeciwgrzybicze. Możliwe, że konieczna będzie korekta leczenia lub zastosowanie innych środków przeciwgrzybiczych, zarówno miejscowo, jak i doustnie.

Ponadto, objawy takie jak opuchlizna mogą wymagać dodatkowej oceny, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny lub infekcje. Specjalista może również zalecić wykonanie dodatkowych badań, na przykład wymazu z pochwy, aby dokładnie zidentyfikować patogeny i dostosować leczenie do konkretnego rodzaju infekcji.

Jeśli objawy są bardzo dokuczliwe i utrudniają codzienne funkcjonowanie, nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Lepiej jest skonsultować się z lekarzem jak najszybciej, aby uzyskać odpowiednią pomoc i zminimalizować dyskomfort.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Grzybica pochwy w Częstochowie Grzybica pochwy w Dąbrowie Górniczej Grzybica pochwy w Warszawie Grzybica pochwy w Bielsku-Białej Grzybica pochwy w Krakowie Grzybica pochwy w Katowicach Grzybica pochwy w Poznaniu Grzybica pochwy w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4