2024-01-08

Czy powinnam szybko udać się do lekarza?

Mam problem i nie do końca wiem, co z nim zrobić. Używałam krążków antykoncepcyjnych od 7 tygodnia po porodzie bez przerwy na miesiączkę tak zalecił lekarz. Po 4 miesiącach zrobiłam tygodniową przerwę, aby dostać miesiączkę. Po 7 dniach założyłam nowy system i po 2 dniach dostałam bardzo silnego bólu w klatce piersiowej, natychmiast usunęłam krążek i 3 dni od wyciągnięcia krążka objawy bólowe ustąpiły, ale za to mocno krwawię, jak miesiączka tylko obfita. Nie mam żadnego bólu, żadnych zawrotów głowy lub innych objawów, prócz obfitego krwawienia. Zaznaczę, że dość długo czekam na wizytę do ginekologa.

Dzień dobry, silny ból w klatce piersiowej po założeniu nowego krążka antykoncepcyjnego i obfite krwawienie po jego usunięciu to objawy, które wymagają szybkiej konsultacji medycznej. Ból w klatce piersiowej może być sygnałem różnych stanów zdrowotnych, niektóre z nich mogą być poważne, zwłaszcza w kontekście stosowania antykoncepcji hormonalnej, która wiąże się z pewnym ryzykiem zwiększenia skłonności do powstawania zakrzepów krwi.

Choć obfite krwawienie po usunięciu krążka może być reakcją organizmu na zmianę stężenia hormonów, każde nietypowe lub obfite krwawienie wymaga oceny medycznej. Nie czekając na regularnie zaplanowaną wizytę u ginekologa, warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub na izbę przyjęć, jeśli objawy nasilą się lub pojawią się dodatkowe niepokojące symptomy, takie jak zawroty głowy, zwiększone zmęczenie, duszności, czy objawy wskazujące na możliwe zakrzepice.

W sytuacji, gdy obawia się Pani o swoje zdrowie, a termin wizyty u specjalisty jest odległy, możliwe jest również skorzystanie z porady lekarskiej w ramach wizyty prywatnej lub telemedycznej, co może przyspieszyć uzyskanie profesjonalnej porady i niezbędnych badań.

Proszę pamiętać, że dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo jest priorytetem, a szybka reakcja na alarmujące objawy pozwala na wczesne wykrycie i leczenie potencjalnych problemów zdrowotnych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4