2023-12-13

Czy powinnam się martwić tym krwawieniem? 

Czasem po stosunku występuje u mnie krwawienie. Najczęściej jest to gdy zaraz „po” idę oddać mocz. Może by dokładniej nakreślić mój problem, opiszę ostatnią sytuację. Stosunek miałam w sobotę i wtedy już zaraz po, mój partner zobaczył krew na swoim członku. Dla mnie to nie było bardzo zaskoczenie, bo wiem, że zdarza mi się krew po stosunku, jednak dopiero zawsze podczas korzystania z toalety. Mój partner ma naprawdę sporego penisa, a ja jestem dość „mała”, więc podejrzewam, że to przyczyna. Jednak chciałabym się upewnić. W niedzielę rano również był stosunek, jednak krwawienia nie było. Ale zdarza się, że później jeszcze kolejny dzień lub dwa podczas korzystania z toalety krew się pojawia. Dodam również, że od 4 miesięcy stosuję antykoncepcję, nie stosujemy żadnych nawilżaczy podczas stosunku. Badania miałam robione, cytologia, USG i wszelkie podstawowe, wszystko było ok. 

Dzień dobry, krwawienie po stosunku seksualnym, choć czasami może być wynikiem mechanicznego podrażnienia, zawsze powinno zostać skonsultowane z lekarzem ginekologiem, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny. Możliwe, że przyczyną krwawienia, w Pani przypadku, jest mechaniczne podrażnienie spowodowane brakiem odpowiedniego nawilżenia, co może prowadzić do mikrourazów ścian pochwy. Jednakże, istnieją również inne przyczyny krwawienia po stosunku, które wymagają uwagi, takie jak infekcje, stany zapalne, polipy szyjki macicy, erozja szyjki macicy, czy nawet bardziej poważne stany, które wymagają dokładniejszej diagnostyki.

Skoro wspomniała Pani, że stosuje Pani antykoncepcję hormonalną od 4 miesięcy, warto również zastanowić się, czy nie ma to wpływu na nawilżenie pochwy, ponieważ hormonalne metody antykoncepcyjne mogą wpływać na poziom estrogenów, co z kolei może mieć wpływ na nawilżenie.

Rozważyć proszę konsultację stacjonarną. Lekarz może zasugerować dodatkowe badania, takie jak kolposkopia, aby dokładniej zbadać szyjkę macicy i pochwę, czy badania na obecność infekcji, które mogą prowadzić do krwawień.

Choć przyczyna może być stosunkowo prosta do wyjaśnienia i leczenia, tak jak wspomniane mechaniczne podrażnienie, każdy przypadek krwawienia po stosunku wymaga uwagi i profesjonalnej oceny. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ wczesna diagnoza i ewentualne leczenie są kluczem do utrzymania dobrego zdrowia ginekologicznego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4