2023-10-31

Czy powinnam nakleić następny plaster w niedzielę, jak to robię zazwyczaj, czy nakleić dzisiaj?

Stosuje plastry antykoncepcyjne. Zgodnie z zalecaniami od lekarza plastry stosuje od 3 tygodni, w owym 3 tygodniu. (zawsze to robię w niedzielę) zdjęłam plaster zgodnie z instrukcją od lekarza. Dostałam miesiączki parę dni wcześniej przed terminem. Miesiączkę powinnam dostać 4 listopada. W ulotce jest napisane, że nie się powinno naklejać plastra w 4 tygodniu i ma być przerwa. 

Plaster powinna Pani nakleić jak zwykle w niedzielę bez względu na to czy będzie jeszcze krwawienie czy nie. W przypadku antykoncepcji hormonalnej długość cyklu ulega zmianie jak też nie mówimy już o miesiączce tylko o krwawieniu z odstawienia. Jak najbardziej prawidłowe jest jego wystąpienie 22-28 dniu cyklu. Pozdrawiam.
Należy się zglosić do lekarza ginekologa , aby dokładnie wytłumaczył stosowanie plastrów.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15637
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4