2024-02-05

Czy można wykonać oba te zabiegi w podobnym czasie?

Czy można wykonać zabieg lipolizy na okolice boków 7 dni przed zabiegiem laserowym obkurczanie pochwy? Czy raczej nie ma to nic wspólnego.

W tej sprawie należy skonsultować się bezpośrednio z lekarzami wykonującymi zabiegi.
Dzień dobry, zabiegi estetyczne i medyczne, takie jak lipoliza i laserowe obkurczanie pochwy, powinny być planowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia pacjentki. Choć te dwa zabiegi dotyczą różnych obszarów ciała i mają odmienne cele, ważne jest, aby pamiętać o możliwych skutkach ubocznych oraz czasie potrzebnym na regenerację po każdym z nich.

Zasadniczo, lipoliza skierowana na okolicę boków może nie mieć bezpośredniego wpływu na zabieg laserowego obkurczania pochwy, jednak ważne jest, aby pamiętać, że organizm po zabiegu lipolizy potrzebuje czasu na odpoczynek i regenerację. Laserowe obkurczanie pochwy również wymaga okresu rekonwalescencji.

Z tego powodu, zaleca się, aby omówić planowane zabiegi z lekarzem prowadzącym, który będzie w stanie ocenić stan zdrowia, ewentualne przeciwwskazania do zabiegów oraz doradzić odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy nimi. Tylko lekarz po dokładnej ocenie i konsultacji może zalecić najlepsze postępowanie. Zachęcam do umówienia się na wizytę, aby omówić wszystkie szczegóły i ewentualne obawy. Proszę pamiętać, aby dbać o zdrowie i nie podejmować decyzji o zabiegach bez wcześniejszej konsultacji medycznej.
należy skonsultować się bezpośrednio z lekarzami wykonującymi zabiegi.
Wskazana konsultacja z osobą, która będzie wykonywać zabieg lipolizy,
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4