Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki, jeśli po pierwszej dawce zemdlałem?

Kilka minut po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki Pfizer omdlałem, spadło mi ciśnienie. Po chwili odzyskałem przytomność. Kilka dni później zrobiłem sobie badanie EKG, z którego wynika, że mam blok prawej nogi w p. Hisa. Badania krwi i moczu wyszyły w porządku. Mam jedynie podwyższony cholesterol (260). W rodzinie dominują choroby serca. Czy powinienem przyjąć drugą dawkę szczepienia?

Powinna Pani przyjąć drugą dawkę, omdlenie nie jest powodowane w mechanizmie alergicznym. Może Pani poprosić aby szczepionkę podano Pani w pozycji leżącej.
należy przyjąć drugą dawkę, zalecam aby podano ją w pozycji leżącej pacjenta
Tak, proszę przyjąć drugą dawkę szczepionki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi