Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki, jeśli po pierwszej dawce zemdlałem?

Kilka minut po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki Pfizer omdlałem, spadło mi ciśnienie. Po chwili odzyskałem przytomność. Kilka dni później zrobiłem sobie badanie EKG, z którego wynika, że mam blok prawej nogi w p. Hisa. Badania krwi i moczu wyszyły w porządku. Mam jedynie podwyższony cholesterol (260). W rodzinie dominują choroby serca. Czy powinienem przyjąć drugą dawkę szczepienia?

Powinna Pani przyjąć drugą dawkę, omdlenie nie jest powodowane w mechanizmie alergicznym. Może Pani poprosić aby szczepionkę podano Pani w pozycji leżącej.
należy przyjąć drugą dawkę, zalecam aby podano ją w pozycji leżącej pacjenta
Tak, proszę przyjąć drugą dawkę szczepionki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi