Czy konieczne leki przy podwyższony TSH?

Ostanie badanie na tarczycę wyszło: TSH (ICD-9:L69) 5,360 FT3 2,92 Ft4 1,21 Poprzednie badania (robione co pół roku) wychodziły podobnie - TSH zawsze powyżej normy, FT3 i Ft4 mieszczą się w zakresie referencyjnym. Moje pytanie brzmi - czy powinnam zacząć brać leki? Mój wiek to 58 lat. Pozdrawiam
Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki. Aby zinterpretować wyniki badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo. Ponadto dla podjęcia ewentualnego leczenia istotne są Pani ewentualne dolegliwości. Lekarz podejmuje decyzję o leczeniu pacjenta, a nie jego wyników badań.
na podstawie tylko wyników badań należy rozwarzyć włączenia leczenia.
Brakuje co najmniej wywiadu lekarskiego, proszę się zwrócić do lekarza rodzinnego.
Dzień dobry,
Na podstawie tych wyników warto rozważyć poszerzenie diagnostyki i ewentualne leczenie. Proszę pozostać pod kontrolą lekarza.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi