Czy konieczne leki przy podwyższony TSH?

Ostanie badanie na tarczycę wyszło:
TSH (ICD-9:L69) 5,360
FT3 2,92
Ft4 1,21

Poprzednie badania (robione co pół roku) wychodziły podobnie - TSH zawsze powyżej normy, FT3 i Ft4 mieszczą się w zakresie referencyjnym.

Moje pytanie brzmi - czy powinnam zacząć brać leki? Mój wiek to 58 lat.
Pozdrawiam
Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki. Aby zinterpretować wyniki badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo. Ponadto dla podjęcia ewentualnego leczenia istotne są Pani ewentualne dolegliwości. Lekarz podejmuje decyzję o leczeniu pacjenta, a nie jego wyników badań.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
344
Pytań zadanych
przez pacjentów
429
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

32
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi