2023-12-08

Czy jest się czym martwić?

Moja kobieta w 1 miesiącu przyjęła 4 tabletki dzień po - od 9 tygodni nie ma okresu, choć niecałe 2 tygodnie temu było samopoczucie, jakby okres miał się zbliżać. Tabletki zawsze przyjęte bardzo szybko.

Dzień dobry,

Przyjmowanie tabletek "dzień po", które zawierają dawkę hormonów, może znacząco wpłynąć na cykl miesiączkowy i ogólny stan hormonalny organizmu. Taki zabieg powinien być stosowany wyjątkowo i nie jako regularna metoda antykoncepcyjna, ze względu na możliwe skutki uboczne i wpływ na równowagę hormonalną. Zaburzenia cyklu, takie jak opóźnienie miesiączki, są częstym skutkiem stosowania tych tabletek, jednak brak miesiączki przez 9 tygodni wymaga konsultacji z ginekologiem.

Możliwe, że przyczyną opóźnienia są zmiany hormonalne wywołane przyjęciem tabletek "dzień po", ale nie można wykluczyć innych przyczyn, w tym ciąży, pomimo przyjęcia wspomnianych środków. Test ciążowy lub badanie poziomu beta-hCG mogą pomóc w wyklarowaniu sytuacji.

Proszę pamiętać, aby dbać o regularne konsultacje ginekologiczne i stosowanie bezpiecznych metod antykoncepcyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów, niezbędna jest wizyta u specjalisty, który oceni sytuację i zaproponuje odpowiednie postępowanie. Konsultacja umożliwi również uzyskanie informacji na temat zdrowych praktyk antykoncepcyjnych i monitorowania cyklu miesiączkowego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4