2023-10-19

Czy jest możliwość, że się zaraziłam bądź zarazę ta bakteria?

Jestem w 26 tyg drugiej ciąży. Mój syn 3-letni przechodzi aktualnie zakażenie bakteria paciorkowca w gardle i jakie ustnej. Jest na antybiotyku od 2 dni, ale zanim został mu przepisany ten antybiotyk i wystąpiły takie objawy jak gorączka i ból gardła, to przez około 2-3 dni przebywał z nami w domu również pod moją opieką. Czy jest ona niebezpieczna dla kobiet w ciąży? Czy powinnam się zgłosić do lekarza przed wystąpieniem objawów, czy dopiero jeśli jakieś wystąpią?

Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym ciążę.
należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym ciąże.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ból gardła w Bielsku-Białej Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ból gardła we Wrocławiu Ból gardła w Gliwicach Ból gardła w Poznaniu Ból gardła w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4