2023-11-24

Czy jest jakaś szansa na zatrzymanie tego krwawienia?

Od stycznia wiem o torbieli wielokomorowej na prawym jajniku. Powiększyła się ona przez ostatnie miesiące, jednak do tej pory nie dawała żadnych objawów. Jednak od miesiąca codziennie plamię tak jak podczas okresu. Czy jest to powód do niepokoju? 

Dzień dobry,

Codzienne plamienia i fakt, że torbiel wielokomorowa na jajniku powiększyła się przez ostatnie miesiące, zdecydowanie są powodami do konsultacji z lekarzem ginekologiem. Zmiany w wielkości torbieli oraz stałe krwawienia mogą wymagać dokładniejszej diagnostyki, aby ocenić naturę torbieli i ustalić odpowiednie leczenie.

Plamienia mogą być związane z obecnością torbieli, ale ważne jest, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny i ocenić stan zdrowia ogólnego. Pilna konsultacja ginekologiczna pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych badań, takich jak badanie USG (ultrasonografia), które może dostarczyć więcej informacji na temat torbieli, jej wielkości, struktury i wpływu na otaczające tkanki. Lekarz może również zalecić wykonanie badań laboratoryjnych, w tym markerów procesu nowotworowego, które są ważne w ocenie ryzyka złośliwości torbieli.

W zależności od wyników badań i oceny klinicznej, lekarz może zaproponować dalsze postępowanie. Może to obejmować leczenie farmakologiczne w celu kontrolowania krwawienia, a w niektórych przypadkach może być wskazane leczenie chirurgiczne torbieli, szczególnie jeśli istnieje podejrzenie jej złośliwego charakteru lub powoduje ona znaczne dolegliwości.

Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Im wcześniej zostanie przeprowadzona odpowiednia diagnostyka i rozpoczęte leczenie, tym lepiej dla Pani zdrowia i samopoczucia.

Pamiętać proszę, że dbanie o regularne badania kontrolne i szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące objawy to klucz do utrzymania dobrego zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4