2024-01-11

Czy istnieje nadal ryzyko ciąży?

Miesiączka spóźnia mi się już 30 dni. Wykonałam sześć testów, wszystkie negatywne. Ostatni dwa dni temu. Dodam, że bardzo boli mnie jajnik, promieniuje na nogę, lędźwie, nawet przy sikaniu oraz dół brzucha. Oprócz tego nie mam żadnych innych dolegliwości, typu parcie na mocz, czy mdłości.

Dzień dobry,

Opóźnienie miesiączki o 30 dni oraz negatywne wyniki testów ciążowych mogą wskazywać na inne przyczyny niż ciąża. Ból jajnika, który promieniuje na nogę, lędźwie i dolną część brzucha, wymaga szczegółowego wyjaśnienia. Objawy te mogą być związane z różnymi schorzeniami ginekologicznymi lub urologicznymi, takimi jak torbiele jajników, infekcje dróg moczowych, stan zapalny miednicy mniejszej lub inne stany, które wymagają dokładnej diagnozy.

Proszę pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie i nie zwlekać z wizytą u ginekologa. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, badaniu oraz ewentualnych dodatkowych badaniach diagnostycznych (np. USG, badania krwi) będzie mógł określić przyczynę dolegliwości oraz zaproponować odpowiednie leczenie. W przypadku silnego bólu i innych niepokojących objawów, takich jak trudności z oddawaniem moczu, zalecana jest jak najszybsza konsultacja.

Ponadto, choć testy ciążowe są zazwyczaj wiarygodne, istnieje niewielkie ryzyko fałszywie negatywnego wyniku, zwłaszcza jeśli są przeprowadzane zbyt wcześnie lub nieprawidłowo. Jeśli istnieje podejrzenie ciąży, warto rozważyć wykonanie badania krwi beta-hCG, które jest bardziej czułe i może dostarczyć dokładniejszych informacji.

Dbając o swoje zdrowie, nie ignoruj Pani sygnałów wysyłanych przez ciało i proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Regularne kontrolne wizyty oraz badania są kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej każdej kobiety.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4