2024-02-03

Czy istnieją jakieś tabletki antykoncepcyjne wpływające pozytywnie na libido?

Od jakiegoś czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne, jednakże praktycznie wyzerowało to moje libido. Słyszałam, że istnieją jakieś z testosteronem, które mogą poprawić sytuację. Proszę o radę.

Dzień dobry,

Zmiany w libido są dość często zgłaszanym skutkiem ubocznym stosowania hormonalnej antykoncepcji. Wpływ antykoncepcji na libido jest bardzo indywidualny i może się różnić w zależności od konkretnej osoby oraz rodzaju przyjmowanego preparatu.

Niektóre kobiety faktycznie doświadczają spadku libido podczas stosowania pewnych rodzajów antykoncepcji hormonalnej. Jest to często związane ze zmianami w stężeniu hormonów płciowych, przede wszystkim estrogenu i progesteronu, które mogą wpływać na poziom seksualnego pożądania.

Jeśli Pani obecna antykoncepcja wyraźnie wpływa na zmniejszenie libido, warto porozmawiać o tym z ginekologiem. Lekarz może zaproponować zmianę preparatu na inny, z innym stosunkiem hormonów lub inaczej działającym składnikiem, co może pomóc przywrócić libido do poziomu sprzed rozpoczęcia antykoncepcji. Istnieje wiele różnych rodzajów antykoncepcji hormonalnej (tabletki, plastry, krążki, implanty, wkładki wewnątrzmaciczne), a dobór odpowiedniego preparatu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i reakcji organizmu.

Proszę pamiętać, że decyzja o zmianie metody antykoncepcji powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem, który na podstawie wywiadu medycznego i ewentualnych badań pomoże wybrać najbardziej odpowiednią metodę. Ważne jest, aby nie podejmować samodzielnych decyzji dotyczących zmiany antykoncepcji bez konsultacji medycznej.
Pilna stacjonarna wizyta kontrolna u ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4