2023-11-26

Czy coś może zaszkodzić dziecku?

Jestem w 32 tygodniu ciąży i wypiłam dziś łyka soku wiśniowego, po czym zorientowałam się, że jest zepsuty, sfermentowany. 

Witam, raczej nie powinno to zaszkodzić z uwagi na ilość spożytego soku. Jednak jeżeli Pani będzie obserwować objawy niestrawności należy zwrócić się po poradę do lekarza rodzinnego. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Witam, raczej nie powinno to zaszkodzić z uwagi na ilość spożytego soku. Jednak jeżeli Pani będzie obserwować objawy niestrawności należy zwrócić się po poradę do lekarza rodzinnego. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
W przypadku wystąpienia objawów zatrucia należy skontaktować się z lekarzem.
Dzień dobry,

Wypicie małej ilości sfermentowanego soku wiśniowego w 32 tygodniu ciąży zazwyczaj nie powinno stanowić poważnego zagrożenia dla zdrowia Pani ani Pani dziecka, zwłaszcza jeśli było to tylko niewielka ilość. Fermentacja jest naturalnym procesem, w którym cukry są przekształcane w alkohol i kwas octowy przez drożdże lub bakterie. Chociaż sfermentowane produkty mogą zawierać niewielkie ilości alkoholu, jednorazowe spożycie niewielkiej ilości nie powinno mieć negatywnego wpływu na ciążę.

Ważne jest jednak, aby obserwować swoje samopoczucie i w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak nudności, wymioty, bóle brzucha, czy jakiekolwiek inne zmiany w samopoczuciu, skonsultować się z lekarzem. W większości przypadków, minimalne narażenie na spożycie produktów sfermentowanych nie prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, ale lepiej jest być ostrożnym i monitorować swoje zdrowie.

Ogólnie zaleca się unikanie spożywania produktów, co do których istnieje jakakolwiek wątpliwość co do ich świeżości czy bezpieczeństwa, szczególnie w ciąży. Zapewnienie bezpiecznej i zbilansowanej diety jest kluczowe dla utrzymania zdrowia zarówno matki, jak i rozwijającego się dziecka.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek dalsze obawy dotyczące diety w ciąży lub bezpieczeństwa żywności, zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym ciążę, który może udzielić specjalistycznych porad dostosowanych do Pani indywidualnych potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4