2024-02-06

Czy coś jeszcze powinnam zabrać na wizytę?

Mam nieregularny okres, raz dostawałam go za późno, raz za prędko, a od prawie 5 miesięcy nie mam go w ogóle. Mam niedoczynność tarczycy, za wysoki puls, fobię społeczną, nerwicę lękową, depresję i nadwagę. W czwartek idę do ginekologa, o czym jeszcze powinnam mu powiedzieć oprócz tego co napisałam powyżej? Wezmę ze sobą wynik TSH i FT4, 

Proszę zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań, które Pani posiada.
Dzień dobry, bardzo dobrze, że przygotowała Pani wyniki badań TSH i FT4, ponieważ niedoczynność tarczycy może mieć znaczący wpływ na cykl menstruacyjny oraz ogólny stan zdrowia. Na wizytę u ginekologa warto zabrać także jak najwięcej informacji dotyczących Pani historii medycznej.
Dokładny opis historii miesiączkowania - daty ostatnich miesiączek, ich regularność przed okresem braku miesiączki, intensywność krwawień.
Szczegółowe informacje o przyjmowanych lekach i suplementach, zarówno tych dotyczących tarczycy, jak i innych stanów zdrowotnych, w tym leków na depresję, nerwicę lękową, oraz jakiekolwiek inne stosowane terapie.
Informacje o wcześniejszych diagnozach i zabiegach, w tym ginekologicznych.
Opis dotychczasowych prób leczenia problemów ginekologicznych, jeśli takie miały miejsce.
Dokładny opis objawów związanych z Pani stanem zdrowia, w tym wszelkie zmiany wagi ciała, zmiany nastroju, problemy ze snem, zmęczenie czy inne objawy, które mogą mieć związek z Pani stanem ginekologicznym i hormonalnym.

Ważne jest, aby omówić z lekarzem Pani obawy i oczekiwania względem leczenia. Ujawnienie pełnego obrazu Pani stanu zdrowia pomoże lekarzowi w dokładnej diagnozie i zaplanowaniu odpowiedniego leczenia. Proszę pamiętać, że otwarta komunikacja z lekarzem jest kluczowa dla skutecznego leczenia.

Ponadto, w kontekście Pani nieregularnych miesiączek i innych współistniejących stanów zdrowotnych, lekarz może zasugerować dodatkowe badania, takie jak badanie stężeń innych hormonów, ultrasonografię narządów miednicy, czy badania krwi oceniające ogólny stan zdrowia.

Proszę pamiętać, że dbanie o zdrowie to proces, który wymaga czasu i współpracy z lekarzami specjalistami. Zachęcam do zadawania pytań i wyrażania wszelkich wątpliwości podczas wizyty.
Proszę zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań, które Pani posiada.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4