2024-02-14

Co może oznaczać ból a bardziej kłucie od czasu do czasu po prawej stronie w pachwiny?

Cykle regularne 26-27 dni, miesiączka trwa 5 dni. Miesiąc temu wizyta u ginekologa lekarz powiedział, że wszystko ok tylko torbiel krwotoczna, ale się wchłonie w następnym cyklu. Właśnie zaczęłam kolejny cykl, już jestem po miesiączce, a dalej czuje kłucie. Wizyta dopiero za miesiąc.

Dzień dobry,

Ból lub kłucie w pachwinie po prawej stronie może mieć różne przyczyny, a jedną z nich, biorąc pod uwagę Pani kontekst ginekologiczny, może być wspomniana przez Panią torbiel jajnika. Torbiele krwotoczne mogą czasami powodować dyskomfort lub ból, zwłaszcza jeśli dochodzi do ich wzrostu lub pęknięcia. Mimo że torbiele często wchłaniają się samoistnie, proces ten może trwać różnie długo i czasami wymagać więcej niż jednego cyklu miesiączkowego.

Ponieważ jest Pani po wizycie u ginekologa, gdzie stwierdzono torbiel krwotoczną, a ból nadal się utrzymuje, istnieje możliwość, że torbiel nie wchłonęła się całkowicie lub że występują inne czynniki wpływające na Pani samopoczucie. Ból w pachwinie może być także związany z innymi stanami, niekoniecznie związanymi bezpośrednio z układem rozrodczym, takimi jak problemy mięśniowe, przepuklina, infekcje dróg moczowych, czy nawet kwestie ortopedyczne.

Jeśli ból jest niepokojący lub nasila się, a do kolejnej wizyty u ginekologa pozostał jeszcze miesiąc, warto rozważyć konsultację telefoniczną z lekarzem lub wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który może ocenić stan ogólny i ewentualnie skierować na wcześniejszą konsultację ginekologiczną. Nie należy czekać, jeśli ból się nasila, pojawiają się nowe objawy, takie jak gorączka, nudności, wymioty czy zmiany w oddawaniu moczu, które mogą wymagać szybszej diagnostyki i interwencji.

Zachęcam do monitorowania swojego stanu i nie ignorowania sygnałów, które wysyła organizm. Proszę pamiętać, że dbanie o zdrowie i komfort jest bardzo ważne.

Czy oprócz kłucia pojawiają się u Pani jakieś inne objawy, które budzą niepokój? Zachęcam do umówienia się na wcześniejszą wizytę, jeśli tylko to możliwe, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić odpowiednią opiekę.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6201
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16226
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+143
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4