2024-03-23

Co może być przyczyną takiej reakcji organizmu na podanie żelaza, że zamiast hemoglobina wzrastać, ona spada?

Jestem pacjentka ciężarna. W 3 miesiącu ciąży spadła mi hemoglobina, zostało zapisane żelazo, które źle znosiłam. Dostałam skierowanie na przetoczenie żelaza w szpitalu, w którym dopiero po 3 tygodniach jeżdżenia i błagania o żelazo w końcu zaczęli je toczyć. Decyzja zapadła dopiero po 5 badaniu krwi. Zostało przetoczone żelazo jedna dawka, po czym hemoglobina spadła. Znowu przetoczyli żelazo na następny dzień (wyniki badań będą w dniu następnym) lekarze mówią, że jeśli jutro hemoglobina nie wzrośnie, będą myśleć o jeszcze jednej dawce żelaza bądź krwi pozbawionej leukocytów. Lekarze niewiele chcą mi powiedzieć z racji pewnie, że jestem w 2 trymestrze ciąży. Jednak wolałabym wiedzieć, z czym mogę mieć do czynienia. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Gliwicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4