Ból pleców - czy konieczny może być korektor postawy?

Mam problem z bólem pleców (mniej więcej na środku po lewej stronie). Możliwe, że przyczynami będą otyłość, zdalne nauczanie (długie siedzenie przy komputerze) i mała aktywność fizyczna? Czy powinienem kupić korektor postawy? Jeśli tak to jaki? Może pomogą jakieś ćwiczenia?

Dolegliwości mogą wynikać z tzw. wymuszonej pozycji ciała. Aktywność fizyczna, przerwy podczas pracy poświęcone na krótkie ćwiczenia, redukcja masy ciała mogłyby być pomocne. A aby wykluczyć inne, poza układem kostno-stawowym, przyczyny dolegliwości, ew. poszerzyć diagnostykę i zindywidualizować zalecenia, potrzebny byłby bardziej szczegółowy wywiad medyczny.
Zalecana konsultacja lekarska.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1817
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi