Ból pleców - czy konieczny może być korektor postawy?

Mam problem z bólem pleców (mniej więcej na środku po lewej stronie). Możliwe, że przyczynami będą otyłość, zdalne nauczanie (długie siedzenie przy komputerze) i mała aktywność fizyczna? Czy powinienem kupić korektor postawy? Jeśli tak to jaki? Może pomogą jakieś ćwiczenia?

Dolegliwości mogą wynikać z tzw. wymuszonej pozycji ciała. Aktywność fizyczna, przerwy podczas pracy poświęcone na krótkie ćwiczenia, redukcja masy ciała mogłyby być pomocne. A aby wykluczyć inne, poza układem kostno-stawowym, przyczyny dolegliwości, ew. poszerzyć diagnostykę i zindywidualizować zalecenia, potrzebny byłby bardziej szczegółowy wywiad medyczny.
Zalecana konsultacja lekarska.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi