Glejak wielopostaciowy

Zdrowie A-Z

Glejak wielopostaciowy to bardzo agresywny rodzaj nowotworu mózgu, który rozwija się z komórek glejowych. Objawy tej choroby mogą być różnorodne i obejmować bóle głowy, zaburzenia widzenia, napady padaczkowe oraz zmiany w funkcjach poznawczych. Leczenie glejaka wielopostaciowego wymaga zazwyczaj zastosowania kombinacji metod, takich jak chirurgiczne usunięcie guza, radioterapia i chemioterapia, jednak rokowania często pozostają niepomyślne ze względu na trudności w kontrolowaniu postępu choroby. Wczesna diagnoza, ścisła obserwacja i nowoczesne terapie są kluczowe dla poprawy jakości życia pacjentów z tą chorobą.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „glejak wielopostaciowy”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy w MR bez kontrastu będzie można zauważyć tętniaki, guzy lub glejak?
Na jakie badanie rezonansu magnetycznego (z kontrastem czy bez) zdecydować się przy bólach głowy, którym towarzywą mdłości i wymioty. Badanie będzie wykonywane prywatnie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zdecyduje o tym lekarz kierujący na badanie - wymaga ono skierowania.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Zakres badania i cel jego wykonania najlepiej jest omówić z lekarzem. W zależności od potrzeby badanie wykonywane jest z kontrastem lub bez niego, w różnych sekwencjach i przy użyciu różnych ustawień, a przede wszystkim celowane jest na struktury, które chce się uwidocznić. W przypadku mdłości i wymiotów warto zasięgnąć porady neurologa.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana konsultacja neurologiczna.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4