1. Artykuły
 2. Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki

Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki

Ginekolodzy zalecają, by każda kobieta raz w roku zgłaszała się na kontrolę ginekologiczną. Jest to niezbędne, by wykonać badania wykluczające poważne dolegliwości, a także by pacjentka lepiej poznała swoje ciało, w tym cykle, które nim kierują. Co istotne, część tego typu wizyt można wykonywać także u ginekologów online, którzy świadczą pomoc dzięki telemedycynie. Kiedy skorzystać z takiej formy konsultacji?

Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki
Spis treści
Jak dostać się do ginekologa bez kolejki? Ginekolog bez skierowania Dyskretna wizyta u ginekolog bez rodzica Recepta na tabletki antykoncepcyjne od ginekologa online Bolesne miesiączki – jak sobie radzić? Konsultacje u ginekologa online w ciąży Porady ginekologiczne dla kobiet w okresie menopauzy

Jak dostać się do ginekologa bez kolejki?

 

Mieszkasz w małej miejscowości, przez co masz trudności z uzyskaniem porady ginekologicznej? A może nie masz ginekologa w pobliżu, który mógłby udzielić ci niezbędnej pomocy? Na szczęście współcześnie wcale nie musisz wychodzić z mieszkania, aby zasięgnąć wsparcia lekarskiego. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu haloDoctor.pl, dzięki któremu można zgłosić się do ginekologa bez kolejki i to w dodatku wtedy, gdy ma się na to czas, o dokładnie wyznaczonej przez siebie godzinie.

 

W taki sposób można również skorzystać z porad ginekologicznych przez telefon, choć nie jest to jedyna forma kontaktu. Można użyć też czatu oraz porozmawiać przez telefon. Co ważne, takie konsultacje z ginekologiem online odbywają się wtedy, gdy ma na to czas pacjentka, a nie lekarz. Ginekolog bez kolejki jest więc dziś rzeczywistością.

 

arrow Czy szczoteczka soniczna dla dziecka to dobry wybór?
arrow Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?
arrow Najczęściej występujące choroby zakaźne wieku dziecięcego
arrow Produkty odpowiednie dla cukrzyka. Co powinien jeść diabetyk?
arrow Suplement ułatwiający odchudzanie
arrow Najciekawsze kawowe zwyczaje na świecie - odkryj, jak pije się kawę w różnych krajach!

Ginekolog bez skierowania

 

Do ginekologa online pacjentka może zgłosić się też bez skierowania w celu skonsultowania stanu zdrowia lub uzyskania dodatkowych informacji o metodach antykoncepcji. Poprzez pomoc ginekologa online jest też możliwość przedłużenia recepty wydanej na pigułki antykoncepcyjne. To wygodne rozwiązanie, gdyż taka konsultacja trwa zaledwie kilka minut.

 

Porada ginekologiczna online to też idealne rozwiązanie dla nastolatek, które bardzo często obawiają się osobistej konsultacji.

 

Dyskretna wizyta u ginekolog bez rodzica

 

Gdy ciało nie daje niepokojących symptomów, pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się niedługo po pojawieniu się pierwszego krwawienia miesięcznego. To idealny moment, by nastolatka otrzymała odpowiedzi na nurtujące ją pytania i to z wiarygodnego źródła, a nie z przypadkowych for internetowych.

 

Dodatkowo wiele dziewcząt stresuje się taką wizytą i poszukuje czatu z ginekologiem albo innego sposobu kontaktu online. Jest to jednak możliwe poprzez serwis haloDoctor.pl, dzięki któremu można nie tylko umawiać, ale też realizować e-Konsultacje u ginekologa online. Tym sposobem można bardzo szybko i w sposób dyskretny otrzymać poradę ginekologiczną, oswajając się jednocześnie z lekarzem. Lekarzem, u którego każda kobieta będzie w ciągu swojego życia niejednokrotnie.

 

Ginekolog bez rodzica przez Internet to ponadto najlepsze rozwiązanie, by młoda dziewczyna uzyskała rzetelne informacje o metodach antykoncepcji i mogła zadecydować, która będzie dla niej odpowiednia.

 

Recepta na tabletki antykoncepcyjne od ginekologa online

 

Statystyki wskazują, że około 20 proc. Polek korzysta z leków antykoncepcyjnych. Czy jednak pigułki antykoncepcyjne są skuteczne? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczania przed niechcianą ciążą, która jest niezawodna, o ile pastylki przyjmowane są przez kobietę regularnie.

 

Przy wybieraniu pigułek antykoncepcyjnych istotne jest oczywiście, aby kobieta spotkała się z ginekologiem. Wynika to z faktu, że na rynku jest kilka różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych, które muszą być precyzyjnie dobrane do każdej kobiety z osobna w oparciu o wiele czynników. Ginekolog pod uwagę bierze m.in. takie kwestie jak wiek, wagę, a także ewentualne nałogi oraz choroby towarzyszące.

 

Co istotne, przy kolejnych receptach kobieta ma już możliwość korzystania z pomocy ginekologa online, który przepisze je w zaledwie kilka minut, bez zbędnego oczekiwania w kolejkach.

 

Bolesne miesiączki – jak sobie radzić?

 

Jak złagodzić ból miesiączkowy to pytanie, które wcześniej czy później zadaje sobie każda kobieta. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się konsultacja u ginekologa online poprzez serwis haloDoctor.pl. Nie warto bowiem próbować radzić sobie na własną rękę, gdyż przyczyny bolesnych miesiączek mogą być poważniejsze, aniżeli same, zupełnie naturalne skurcze macicy. Silne bóle menstruacyjne to problem, który może wynikać z innych przypadłości takich jak:

 

 • endometrioza,
 • nieprawidłowa budowa macicy,
 • polipy,
 • choroby zapalne narządów rodnych,
 • zaburzenia hormonalne,
 • torbiele.

 

Bolesny okres często dyskwalifikuje kobietę z codziennych aktywności, dlatego tak ważne jest, by skorzystała ona z pomocy lekarza, również poprzez e-Wizytę u ginekologa online.

 

Konsultacje u ginekologa online w ciąży

 

Regularne wizyty u ginekologa to domena również kobiet w ciąży. Niezbędne jest stałe kontrolowanie rozwoju płodu, do czego służy m.in. badanie USG. Dodatkowo kobieta musi wykonywać morfologię krwi, badania moczu oraz sprawdzać poziom glukozy. Nie można wykonać ich oczywiście przez Internet, jeśli jednak pacjentka ma jakiekolwiek dodatkowe pytania i wątpliwości, wówczas powinna zgłosić się do ginekologa online.

 

Będzie to niezbędne zwłaszcza w początkowym okresie ciąży, gdy kobieta ma naprawdę wiele pytań. Najczęstsze to:

 

 • w jaki sposób obliczyć termin porodu,
 • czego nie wolno jeść w ciąży,
 • kiedy można poznać płeć dziecka,
 • jak radzić sobie z przeziębieniem,
 • czego unikać w ciąży.

 

Ginekolog online bardzo szybko udzieli odpowiedzi na takie wątpliwości, a kobieta uzyska je wygodnie, bez wychodzenia z domu.

 

Częstym pytaniem jest też to, czy w ciąży przysługuje ginekolog bez ubezpieczenia. Odpowiedź jest twierdząca i taka opieka zagwarantowana jest również w czasie połogu (w okresie sześciu tygodni).

 

Porady ginekologiczne dla kobiet w okresie menopauzy

 

Menopauza nie zwalnia kobiet z konieczności dbania o własne zdrowie. Także i w tej sytuacji sprawdzają się e-konsultacje u ginekologa online. Mogą być one przydatne wtedy, gdy kobieta dostrzega u siebie pierwsze objawy menopauzy i są one na tyle dotkliwe, że chce znaleźć sposoby na to, by lepiej sobie z nimi radzić.

 

Kolejnym częstym pytaniem do ginekologa online jest też to, jak długo trwa menopauza. Odpowiedź ta będzie różnić się w zależności od kobiety, jednak średnio jest to 10 lat. Objawy menopauzy będą jednak pojawiać się z różnym nasileniem.

 

Kobiety w czasie menopauzy muszą też pamiętać o wizytach w gabinecie ginekologicznym, by wykonać badania kontrolne. W przypadku raka piersi mammografia jest refundowana do 69. roku życia, zaś cytologia w kierunku raka szyjki macicy do 59. roku życia.

 

Jak widać e-Wizyty u ginekologa online to opcja dla kobiet, które chcą zatroszczyć się o zdrowie, a nie mają możliwości lub nie chcą nieustannie udawać się do gabinetu lekarskiego. Jeśli i ty chcesz zadbać o swoje zdrowie, zarezerwuj konsultację poprzez platformę haloDoctor.pl. Możesz w ten sposób odbyć czat z ginekologiem, zasięgnąć porady ginekologicznej przez telefon albo za pomocą wideokonferencji. Każdy sposób jest dobry i równie wygodny.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online

Wypełnij formularz i przejdź do konsultacji lekarskiej z wystawieniem recepty online na tabletkę dzień po.

Tabletka dzień po — eRecepta w 5 minut / 59zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty.
Najnowsze pytania pacjentów
Czy osoba niepełnoletnia może skorzystać z konsultacji online lub wizyty u ginekologa?
Czy 16-latka może korzystać z konsultacji lub wizyty u ginekologa bez wiedzy rodzica? Nie chce, żeby jej mama wiedziała, a prawdopodobnie zmaga się z infekcją intymną od dłuższego czasu. Kupiła sobie globulki na infekcje, ale już po pierwszej zaczęło ją boleć...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Wspomniany ból podbrzusza wskazuje na konieczność konsultacji stacjonarnej z badaniem ginekologicznym i ultrasonograficznym. Konsultacja lekarska osoby niepełnoletniej niezależnie od tego czy jest stacjonarna czy zdalna odbywać się może jedynie za zgodą opiekuna prawnego jakim najczęściej jest rodzic.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja osoby niepełnoletniej u specjalisty może się odbyć za zgodą pełnoprawnego opiekuna, w tym przypadku -rodzica.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Konieczna wizyta u ginekologa, za zgodą opiekuna.
Nieregularne miesiączki - jak można wyliczyć kiedy pojawi się następny okres?
Mam nieregularne miesiączki i chciałabym zapytać, jak mogę wyliczyć kolejną miesiączkę. Czy istnieje jakiś sposób, który mi w tym pomoże?
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
W przypadku nieregularnych miesiączek warto skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
W zależności od stopnia nieregularności przewidzenie terminu kolejnego krwawienia może być trudne lub całkowicie niemożliwe. Proponuję poszerzenie diagnostyki ginekologicznej z uwzględnieniem dalszych badań laboratoryjnych w kierunku zaburzeń endokrynologicznych i metabolicznych.
Dawid Luwański
Umów wizytę
należy wykonać badania hormonalne oraz badanie usg ginekologiczne
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
należy wykonać badania hormonalne i ocenić owulację w usg
Do jakiego lekarza udać się z powracającym guzkiem na piersi?
Chciałabym wiedzieć do kogo mam się kierować jeśli chodzi o zmiany skórne na piersi w okolicach sutków. Już drugi raz pojawiła mi się grudka, mająca praktycznie podobne rozmiary i wygląd co sutek. Wcześniej posmarowałam ją maścią i po czasie zniknęła. Teraz to pojawiło się...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Jeśli ma Pani wątpliwości co do badania piersi to najlepiej zgłosić się do specjalisty, który zajmuje się tym problemem. Najczęściej są to ginekolodzy i chirurdzy. Badanie warto rozszerzyć również o badanie ultrasonograficzne piersi wykonane przez wyżej wymienionych specjalistów lub radiologa.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazane USG piersi i wizyta u ginekologa.
Piotr Matysik
lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Proszę zwrócić się w pierwszej kolejności do swojego lekarza rodzinnego, w oparciu o wiedzę dot. Pani dotychczasowego zdrowia/leczenia, stanu aktualnego zostanie ustalona odpowiednia strategia diagnostyczna.
Michał Kaszubski
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Warto udać sie do lekarza zajmujacego się danym problemem. Najczęściej są to chirurdzy, ale rownież ginekolodzy zajmują się tą jednostką chorobową. Warto równiez wykonac badanie USG piersi.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proponuje ocenić zmianę - zapraszam na konsultację - poszerzymy wywiad, ustalimy czy jest to do kontroli chirurgicznej/dermatologicznej czy chirurgii onkologicznej lub innej - pozdrawiam specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Recepta tabletka dzień po
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie