Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki

Ginekolodzy zalecają, by każda kobieta raz w roku zgłaszała się na kontrolę ginekologiczną. Jest to niezbędne, by wykonać badania wykluczające poważne dolegliwości, a także by pacjentka lepiej poznała swoje ciało, w tym cykle, które nim kierują. Co istotne, część tego typu wizyt można wykonywać także u ginekologów online, którzy świadczą pomoc dzięki telemedycynie. Kiedy skorzystać z takiej formy konsultacji?

 

  12 czerwca 2020

Ginekolog online – bez skierowania, bez kolejki
Spis treści
Jak dostać się do ginekologa bez kolejki? Ginekolog bez skierowania Dyskretna wizyta u ginekolog bez rodzica Recepta na tabletki antykoncepcyjne od ginekologa online Bolesne miesiączki – jak sobie radzić? Konsultacje u ginekologa online w ciąży Porady ginekologiczne dla kobiet w okresie menopauzy

Jak dostać się do ginekologa bez kolejki?

 

Mieszkasz w małej miejscowości, przez co masz trudności z uzyskaniem porady ginekologicznej? A może nie masz ginekologa w pobliżu, który mógłby udzielić ci niezbędnej pomocy? Na szczęście współcześnie wcale nie musisz wychodzić z mieszkania, aby zasięgnąć wsparcia lekarskiego. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu haloDoctor.pl, dzięki któremu można zgłosić się do ginekologa bez kolejki i to w dodatku wtedy, gdy ma się na to czas, o dokładnie wyznaczonej przez siebie godzinie.

 

W taki sposób można również skorzystać z porad ginekologicznych przez telefon, choć nie jest to jedyna forma kontaktu. Można użyć też czatu oraz porozmawiać przez telefon. Co ważne, takie konsultacje z ginekologiem online odbywają się wtedy, gdy ma na to czas pacjentka, a nie lekarz. Ginekolog bez kolejki jest więc dziś rzeczywistością.

 

Ginekolog bez skierowania

 

Do ginekologa online pacjentka może zgłosić się też bez skierowania w celu skonsultowania stanu zdrowia lub uzyskania dodatkowych informacji o metodach antykoncepcji. Poprzez pomoc ginekologa online jest też możliwość przedłużenia recepty wydanej na pigułki antykoncepcyjne. To wygodne rozwiązanie, gdyż taka konsultacja trwa zaledwie kilka minut.

 

Porada ginekologiczna online to też idealne rozwiązanie dla nastolatek, które bardzo często obawiają się osobistej konsultacji.

 

Dyskretna wizyta u ginekolog bez rodzica

 

Gdy ciało nie daje niepokojących symptomów, pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się niedługo po pojawieniu się pierwszego krwawienia miesięcznego. To idealny moment, by nastolatka otrzymała odpowiedzi na nurtujące ją pytania i to z wiarygodnego źródła, a nie z przypadkowych for internetowych.

 

Dodatkowo wiele dziewcząt stresuje się taką wizytą i poszukuje czatu z ginekologiem albo innego sposobu kontaktu online. Jest to jednak możliwe poprzez serwis haloDoctor.pl, dzięki któremu można nie tylko umawiać, ale też realizować e-Konsultacje u ginekologa online. Tym sposobem można bardzo szybko i w sposób dyskretny otrzymać poradę ginekologiczną, oswajając się jednocześnie z lekarzem. Lekarzem, u którego każda kobieta będzie w ciągu swojego życia niejednokrotnie.

 

Ginekolog bez rodzica przez Internet to ponadto najlepsze rozwiązanie, by młoda dziewczyna uzyskała rzetelne informacje o metodach antykoncepcji i mogła zadecydować, która będzie dla niej odpowiednia.

 

Recepta na tabletki antykoncepcyjne od ginekologa online

 

Statystyki wskazują, że około 20 proc. Polek korzysta z leków antykoncepcyjnych. Czy jednak pigułki antykoncepcyjne są skuteczne? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczania przed niechcianą ciążą, która jest niezawodna, o ile pastylki przyjmowane są przez kobietę regularnie.

 

Przy wybieraniu pigułek antykoncepcyjnych istotne jest oczywiście, aby kobieta spotkała się z ginekologiem. Wynika to z faktu, że na rynku jest kilka różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych, które muszą być precyzyjnie dobrane do każdej kobiety z osobna w oparciu o wiele czynników. Ginekolog pod uwagę bierze m.in. takie kwestie jak wiek, wagę, a także ewentualne nałogi oraz choroby towarzyszące.

 

Co istotne, przy kolejnych receptach kobieta ma już możliwość korzystania z pomocy ginekologa online, który przepisze je w zaledwie kilka minut, bez zbędnego oczekiwania w kolejkach.

 

Bolesne miesiączki – jak sobie radzić?

 

Jak złagodzić ból miesiączkowy to pytanie, które wcześniej czy później zadaje sobie każda kobieta. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się konsultacja u ginekologa online poprzez serwis haloDoctor.pl. Nie warto bowiem próbować radzić sobie na własną rękę, gdyż przyczyny bolesnych miesiączek mogą być poważniejsze, aniżeli same, zupełnie naturalne skurcze macicy. Silne bóle menstruacyjne to problem, który może wynikać z innych przypadłości takich jak:

 

 • endometrioza,
 • nieprawidłowa budowa macicy,
 • polipy,
 • choroby zapalne narządów rodnych,
 • zaburzenia hormonalne,
 • torbiele.

 

Bolesny okres często dyskwalifikuje kobietę z codziennych aktywności, dlatego tak ważne jest, by skorzystała ona z pomocy lekarza, również poprzez e-Wizytę u ginekologa online.

 

Konsultacje u ginekologa online w ciąży

 

Regularne wizyty u ginekologa to domena również kobiet w ciąży. Niezbędne jest stałe kontrolowanie rozwoju płodu, do czego służy m.in. badanie USG. Dodatkowo kobieta musi wykonywać morfologię krwi, badania moczu oraz sprawdzać poziom glukozy. Nie można wykonać ich oczywiście przez Internet, jeśli jednak pacjentka ma jakiekolwiek dodatkowe pytania i wątpliwości, wówczas powinna zgłosić się do ginekologa online.

 

Będzie to niezbędne zwłaszcza w początkowym okresie ciąży, gdy kobieta ma naprawdę wiele pytań. Najczęstsze to:

 

 • w jaki sposób obliczyć termin porodu,
 • czego nie wolno jeść w ciąży,
 • kiedy można poznać płeć dziecka,
 • jak radzić sobie z przeziębieniem,
 • czego unikać w ciąży.

 

Ginekolog online bardzo szybko udzieli odpowiedzi na takie wątpliwości, a kobieta uzyska je wygodnie, bez wychodzenia z domu.

 

Częstym pytaniem jest też to, czy w ciąży przysługuje ginekolog bez ubezpieczenia. Odpowiedź jest twierdząca i taka opieka zagwarantowana jest również w czasie połogu (w okresie sześciu tygodni).

 

Porady ginekologiczne dla kobiet w okresie menopauzy

 

Menopauza nie zwalnia kobiet z konieczności dbania o własne zdrowie. Także i w tej sytuacji sprawdzają się e-konsultacje u ginekologa online. Mogą być one przydatne wtedy, gdy kobieta dostrzega u siebie pierwsze objawy menopauzy i są one na tyle dotkliwe, że chce znaleźć sposoby na to, by lepiej sobie z nimi radzić.

 

Kolejnym częstym pytaniem do ginekologa online jest też to, jak długo trwa menopauza. Odpowiedź ta będzie różnić się w zależności od kobiety, jednak średnio jest to 10 lat. Objawy menopauzy będą jednak pojawiać się z różnym nasileniem.

 

Kobiety w czasie menopauzy muszą też pamiętać o wizytach w gabinecie ginekologicznym, by wykonać badania kontrolne. W przypadku raka piersi mammografia jest refundowana do 69. roku życia, zaś cytologia w kierunku raka szyjki macicy do 59. roku życia.

 

Jak widać e-Wizyty u ginekologa online to opcja dla kobiet, które chcą zatroszczyć się o zdrowie, a nie mają możliwości lub nie chcą nieustannie udawać się do gabinetu lekarskiego. Jeśli i ty chcesz zadbać o swoje zdrowie, zarezerwuj konsultację poprzez platformę haloDoctor.pl. Możesz w ten sposób odbyć czat z ginekologiem, zasięgnąć porady ginekologicznej przez telefon albo za pomocą wideokonferencji. Każdy sposób jest dobry i równie wygodny.

Najnowsze pytania pacjentów
Zobacz więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Lekarz online czeka na Ciebie
Polecani lekarze
Maciej Tężycki
lekarz, lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz rodzinny
4.96 / 27 opinii
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
4.99 / 7986 opinii
Dawid Luwański
lekarz, ginekolog - położnik
4.89 / 1577 opinii
Marcin Myszura
lekarz
4.96 / 1949 opinii