Do jakiego lekarza udać się z powracającym guzkiem na piersi?

Chciałabym wiedzieć do kogo mam się kierować jeśli chodzi o zmiany skórne na piersi w okolicach sutków. Już drugi raz pojawiła mi się grudka, mająca praktycznie podobne rozmiary i wygląd co sutek. Wcześniej posmarowałam ją maścią i po czasie zniknęła. Teraz to pojawiło się znowu i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest jakiś guzek. Jak go dotykam i ściskam, czuję ból, ale nie pojawia się żadna wydzielina ani nie można tego wycisnąć. Jakiś czas temu przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne przez 5 miesięcy (od 1,5 miesiąca już ich nie zażywam) i mam wrażenie, że przez to mogą wystąpić jakieś zmiany skórne. Ostatni raz na wizycie u ginekologa byłam w marcu, miałam wtedy badane piersi i wszystko było w porządku.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do badania piersi to najlepiej zgłosić się do specjalisty, który zajmuje się tym problemem. Najczęściej są to ginekolodzy i chirurdzy. Badanie warto rozszerzyć również o badanie ultrasonograficzne piersi wykonane przez wyżej wymienionych specjalistów lub radiologa.
Proszę sie zgłosić do chirurga onkologa celem wykonania usg piersi
Proszę zwrócić się w pierwszej kolejności do swojego lekarza rodzinnego, w oparciu o wiedzę dot. Pani dotychczasowego zdrowia/leczenia, stanu aktualnego zostanie ustalona odpowiednia strategia diagnostyczna.
Warto udać sie do lekarza zajmujacego się danym problemem. Najczęściej są to chirurdzy, ale rownież ginekolodzy zajmują się tą jednostką chorobową. Warto równiez wykonac badanie USG piersi.
Proponuje ocenić zmianę - zapraszam na konsultację - poszerzymy wywiad, ustalimy czy jest to do kontroli chirurgicznej/dermatologicznej czy chirurgii onkologicznej lub innej - pozdrawiam specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
zalecam wizyte u onkologa, oraz wykonanie usg lub rezonansu magnetycznego
W sprawie zmian skórnych proszę zwrócić się do dermatologa. W razie potrzeby skieruje ona Panią do innego specjalisty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby skóry w Katowicach Dermatolog w Katowicach Choroby skóry w Dąbrowie Górniczej Choroby skóry w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Choroby skóry w Krakowie Dermatolog w Bielsku-Białej Choroby skóry w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z