Nasonex

Nazwa Produktu Leczniczego
Nasonex
Nazwa powszechnie stosowana
Mometasoni furoas
Postać farmaceutyczna
Aerozol do nosa, zawiesina
Substancja czynna
Mometasoni furoas 0.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Organon Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Nasonex - podstawowe informacje o leku:

Lek Nasonex to aerozol do nosa, który zawiera mometazonu furoinian - substancję z grupy kortykosteroidów. Dzięki temu, że jest podawany donosowo, łagodzi objawy zapalenia błony śluzowej nosa, takie jak obrzęk, podrażnienie, kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa. Dodatkowo zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Lek ten jest stosowany w leczeniu kataru siennego oraz całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. Katar sienny to reakcja alergiczna na pyłki drzew, traw, chwastów, zarodniki pleśni i grzybów, która występuje w określonych porach roku. Natomiast całoroczne zapalenie błony śluzowej nosa występuje przez cały rok i może być spowodowane przez roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt, pierze oraz niektóre pokarmy. Nasonex zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa, łagodzi kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa lub wydzielinę z nosa, które są spowodowane katarem siennym lub całorocznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Lek ten jest również stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych powyżej 18 roku życia. Polipy nosa to małe narośla na błonie śluzowej nosa, które zwykle występują w obu nozdrzach. Dzięki Nasonexowi, stan zapalny w nosie ulega zmniejszeniu, co powoduje stopniowe zmniejszanie się polipów w nosie. Dzięki temu zmniejsza się uczucie zatkanego nosa, które może utrudniać oddychanie przez nos.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Nasonex aerozol do nosa wskazany jest w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych i dzieci w wieku 3 lat i starszych.

Produkt leczniczy Nasonex aerozol do nosa wskazany jest w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Pliki do pobrania

Nasonex  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Nasonex  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta