Depakine Chronosphere 750

Nazwa Produktu Leczniczego
Depakine Chronosphere 750
Nazwa powszechnie stosowana
Natrii valproas + Acidum valproicum
Postać farmaceutyczna
Granulat o przedłużonym uwalnianiu
Substancja czynna
Natrii valproas 500.06 mg + Acidum valproicum 217.75 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Depakine Chronosphere 750 - podstawowe informacje o leku:

Depakine Chronosphere to lek w postaci granulatu o przedłużonym uwalnianiu, który składa się z mikrogranulek o średnicy od 350 µm do 450 µm. Jego substancjami czynnymi są walproinian sodu oraz kwas walproinowy. Lek ten jest stosowany w leczeniu padaczki oraz manii. W przypadku padaczki, Depakine Chronosphere jest skuteczny w leczeniu napadów uogólnionych, takich jak napady miokloniczne, toniczno-kloniczne, atoniczne, mieszane oraz częściowe, w tym prostych lub złożonych, wtórnie uogólnionych oraz zespołów specyficznych, takich jak Westa czy Lennoxa-Gastauta. W przypadku manii, Depakine Chronosphere pomaga w łagodzeniu stanów nadaktywności, pobudzenia oraz entuzjazmu, które towarzyszą chorobie afektywnej dwubiegunowej. Lek ten może być stosowany w przypadku, gdy nie można zastosować litu.

Wskazania do stosowania:

Padaczka, napady uogólnione:

  • napady miokloniczne
  • napady toniczno-kloniczne
  • napady atoniczne
  • napady mieszane

napady częściowe:

  • napady proste lub złożone
  • napady wtórnie uogólnione

zespoły specyficzne (Westa, Lennoxa-Gastauta)

Leczenie epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej, w przypadku gdy lit jest przeciwwskazany lub źle tolerowany. Kontynuację leczenia walproinianem można rozważać u pacjentów, u których uzyskano odpowiedź kliniczną na leczenie walproinianem ostrej fazy manii.

Pliki do pobrania

Depakine Chronosphere 750  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Depakine Chronosphere 750  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4