Zwolnienie z wf przez konsultację online

Czy podczas konsultacji online jest możliwe wystawienie zwolnienia z wf na rok szkolny (klasa maturalna)?
Jeśli istnieją przesłanki medyczne uzasadniające potrzebę rezygnacji z zajęć wychowania fizycznego - owszem, istnieje taka możliwość, niemniej jednak zalecam konsultację stacjonarną z lekarzem - celem zebrania pełnego wywiadu przez lekarza, łącznie z badaniem fizykalnym.
Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego na tak długi okres czasu wymaga wizyty stacjonarnej u specjalisty z pełnym badaniem fizykalnym i analizą dotychczasowej dokumentacji medycznej.
Potrzebne będzie badanie fizykalne i ocena stanu zdrowia najlepiej zrobi to Państwa lekarz rodzinny.
Takie zaświadczenie wymaga osobistego zbadania oraz analizy dotychczasowej dokumentacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi