W jaki sposób mogę otrzymać zaświadczenie, że choruję na neuropatię?

Czy może je wystawić lekarz POZ? Od 5 lat zgłaszam objawy mrowienia drętwienia, bólu nóg, a lekarz neurolog po badaniu RM podejrzewa, że może to być kręgosłup. Po serii zastrzyków i zabiegach rehabilitacji nic się nie poprawiło. Mam teraz szansę na leczenie w ramach badań nad neuropatią i zastosowaniu inowacyjnego leku, ale muszę mieć zaświadczenie, że się leczyłem na neuropatię. Co zrobić w tej sytuacji?

Zaświadczenie o postawionym rozpoznaniu i prowadzonym w związku z nim leczeniem (poprzedzonym odpowiednią diagnostyką) powinien wystawić lekarz prowadzący, który takie rozpoznanie postawił, ew. lekarz, który dysponuje odpowiednią dokumentacją medyczną (wyniki badań, zaświadczenia z poradni specjalistycznych) dokumentującą historię choroby.
Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi