2022-06-02

W jaki sposób mogę otrzymać zaświadczenie, że choruję na neuropatię?

Czy może je wystawić lekarz POZ? Od 5 lat zgłaszam objawy mrowienia drętwienia, bólu nóg, a lekarz neurolog po badaniu RM podejrzewa, że może to być kręgosłup. Po serii zastrzyków i zabiegach rehabilitacji nic się nie poprawiło. Mam teraz szansę na leczenie w ramach badań nad neuropatią i zastosowaniu inowacyjnego leku, ale muszę mieć zaświadczenie, że się leczyłem na neuropatię. Co zrobić w tej sytuacji?

Zaświadczenie o postawionym rozpoznaniu i prowadzonym w związku z nim leczeniem (poprzedzonym odpowiednią diagnostyką) powinien wystawić lekarz prowadzący, który takie rozpoznanie postawił, ew. lekarz, który dysponuje odpowiednią dokumentacją medyczną (wyniki badań, zaświadczenia z poradni specjalistycznych) dokumentującą historię choroby.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie