Uporczywy bóle i zawroty głowy - gdzie szukać dalszej pomocy?

Od 1,5 roku bezskutecznie walczę z bólami i zawrotami głowy. Zaczęło się od nagłych zawrotów głowy podczas prowadzenia samochodu, w ciągu następnych dni zawroty zmniejszyły się, jednak utrzymują się do dnia dzisiejszego. Zawrotom towarzyszy ból głowy zlokalizowany w okolicach czoła i skroni. Siła tego bólu jest zwykle mała lub średnia, a rodzaj tępy, jednak utrzymuje się cały czas. Dodatkowo, zależnie od dnia (niekiedy kilka dni z rzędu, niekiedy nie pojawi się przez 2-3 dni), pojawia się inny rodzaj bólu głowy, który rozpoczyna się zaraz po obudzeniu lub po południu i ma charakter narastający, rozpierająco-pulsujący o silnym natężeniu. Ból ten często rozpoczyna się z tyłu głowy, przechodzi do przodu i na końcu rozpiera całą głowę. Pulsowanie i ból czuć również za oczami. Zawrotom towarzyszą nudności, jednak brak wymiotowania, przypomina to chorobę lokomocyjną. Przed pojawieniem się tych objawów (ok. 0,5 roku wcześniej) pojawiło się u mnie również uczucie sztywniejącego, bolącego karku po chwili pracy w pozycji siedzącej, co również trwa do dnia dzisiejszego. Próbowałem masaży u fizjoterapeuty, jednak powodowały nasilenie zawrotów głowy w dłuższym okresie, podobnie z ćwiczeniami na odcinek szyjny kręgosłupa. Czynniki nasilające bóle głowy, które zaobserwowałem to: podróże, wszelkie małe niedogodności jak zmiana godzin snu, nieregularne posiłki itp., ruchy typu kręcenie się, również gry wideo, czy patrzenie przez lornetkę. Badania jakie wykonałem: - MRI+angio głowy - MRI odcinka szyjnego kręgosłupa - badanie VNG, EEG - podstawowe badania okulistyczne - podstawowe badania krwi, hormony tarczycy Żadne z tych badań nic nie wykazało. Leczyłem się u neurologa, głównie pod kątem migreny, bez skutku, leki które przyjmowałem to: duloksetyna, topiramat, pregabalina, Aimovig (erenumab), toksyna botulinowa, betaserc, propranolol, werapamil. Czy mógłbym prosić o poradę jakie badania wykonać, do jakiego specjalisty się udać?
Sprawdziłabym jeszcze stan błędnika w badaniu laryngologicznymi i odwiedziłabym okulistę.Wszystkie objawy o których Pan pisze mogą wynikać z choroby kręgosłupa, ale trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny zaburzeń.
Proszę udać się do poradni leczenia bólów głowy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi