Uczucie przepływu krwi z nóg do głowy - jak to zdiagnozować?

Od pewnego czasu mam dziwne dolegliwości. Otóż nagle czuję jak krew przepływa z nóg do głowy. To bardzo dziwne uczucie i zaraz się pocę i trzęsę - nie wiem czy ze strachu czy z nerwów. Dodam, iż mam 49 lat i zawsze byłam niskociśnieniowym. Przy tych uderzeniach mam podwyższone ciśnienie lub tętno. Nie wiem czy to objaw klimakterium, bo mam nieregularna miesiączkę, czy też choroby serca. Ostatnie wyniki krwi ok, lekko podwyższony cukier. Proszę o poradę - jak to diagnozować?
Proszę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego-zna Panią najlepiej.
Proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej, to może być związane z klimakterium.
Zalecana konsultacja lekarska - po zebraniu dokładnego wywiadu lekarz zleci dodatkowe badania lub przepisze odpowiedni leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi