Ropiejące oko u dziecka i brak reakcji źrenicy na światło.

Miesięczne dziecko ma białą rozmytą plamkę na źrenicy. Oprócz tego ta źrenica nie reaguje na światło (nie pomniejsza się ani nie powiększa), a oczko czasem ropieje. Co może być tego przyczyną? Dziecko jest umówione na wizytę u lekarza dopiero w listopadzie.

zalecana pilna konsultacja z okulistą na wizycie stacjonarnej
Bezwzględnie i pilnie należy zgłosić się na konsultację okulistyczną celem dalszej diagnostyki i leczenia.
Niezbędna jest stacjonarna konsultacja okulistyczna w trybie pilnym.
Proszę się PILNIE zgłosić do okulisty przez SOR lub przez poradnie okulistyczną dziecięcą - takie przypadki są przyjmowane poza kolejności i nie jest wymagane skierowanie ani oczekiwanie w kolejce.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Krakowie Okulista w Katowicach Okulista w Bielsku-Białej Pediatra w Warszawie Okulista w Poznaniu Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z