2023-12-13

Proszę o informację czy 3 zdjęcia RTG wykonane w ciągu roku mogą zaszkodzić dziecku i doprowadzić do jakichś chorób?

W styczniu tego roku (więc prawie rok temu) wtedy 3-letni syn trafił do szpitala przez zapalenie płuc spowodowane RSV. Miał robione dwa zdjęcia RTG w odstępie 2 tygodni. Teraz znów trafił do szpitala przez mykoplazmę i potworny kaszel i znów miał RTG. Więc w ciągu roku miał już 3 RTG. Niedawno lekarz rodzinny nas nastraszył, że takie zdjęcia powodują białaczki, nowotwory czy inne choroby i zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że pozwoliłam na te zdjęcia. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Radiolog w Katowicach Zapalenie płuc w Gliwicach Zapalenie płuc w Katowicach Radiolog w Częstochowie Pediatra w Warszawie Radiolog w Bielsku-Białej Zapalenie płuc w Bielsku-Białej Zapalenie płuc w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4