Problem z samopoczuciem, negatywnymi myślami, wykonywaniem zwykłych obowiązków

Witam serdecznie. Mam problem z nerwami, samopoczuciem, wykonywaniem zwykłych obowiązków domowych. Myślami często powracam do czasów z dzieciństwa gdzie one nie należą do najweselszych. Ciągle myślę negatywnie, ciągle płakać mi się chce. Mam 3 dzieci, mąż od rana do wieczora pracuje, mieszkamy na wsi. Widzę, że dzieci widzą, że coś się ze mną zaczyna dziać. Zawsze byłam optymistką, a teraz ten brak radości, monotonia mnie wykańcza. Czasem wróci do mnie energia, mam mnóstwo planów, radości w sobie, śpiewamy i tańczymy z dziećmi. A za chwilę odpadam z sił, dopada mnie smutek, odpływam myślami gdzieś daleko i wspominam tylko przykre sytuacje. Walczę z tym, ale nie daje rady. To silniejsze ode mnie. Czy są jakieś witaminy, tabletki żeby nie myśleć negatywnie, żeby czerpać radość z macierzyństwa i życia? Dni uciekają, a ze mnie uciekają siły. Kiedyś wykonywanie zwykłych czynności sprawiało mi tyle radości, a teraz obiad gotuję pół dnia i w dodatku jeszcze co przypale, gdzie na koniec zamawiamy pizzę...
oczywiscie są. Proszę o zamówienie kosnultacji i wszystko wytłumaczę.
Proszę nie zwlekać potrzebuje Pani pomocy psychologicznej. Lekarz rodzinny/psycholog.
Należy zgłosić się do psychiatry.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi