Problem z pryszczami na twarzy i głowie

Mam problem z pryszczami. Głównie na twarzy i głowie. Bolące pryszcze, niedające się wycisnąć. Słyszałem o skuteczności leku izotek. Czy to najlepsze rozwiązanie? Mam 37 lat, więc to nie trądzik młodzieńczy.
Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu dokładnego wywiadu włączy odpowiednie leczenie.
Proszę skontaktować się z lekarzem , za mało informacji.
Przed wprowadzeniem leku Izotek konieczne są badania parametrów wątroby, powinien to zlecić specjalista. Proponował bym zacząć kurację od wprowadzenia antybiotykoterapii - dobrym rozwiązaniem są tetracykliny.
proszę zgłosić sie do lekarza dermatologa
zalecam konsultacje u dermatologa
Tak ogólnikowy wywiad nie pozwala wysnuć żadnych wniosków, należy zgłosić się do dermatologa.
Należy zdiagnozować przyczyne i dobrać skuteczne leczenie.
Przed włączeniem leku należałoby dokonać oceny wizualnej zmian oraz ewentualnie poszerzyć diagnostykę aby postawić diagnozę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi