Powiększone nerki u jedenastolatki

Córka ma 11 lat i wzrost 158 cm. Na USG w opisie wyniku napisano, że obie nerki położone typowo, ale powiększone NP o wym. 111 x37 mm, NL o wym. 122x 43mm. Obie nerki bez cech zastoju i kamicy. Zrobiłam jej badania krwi: morfologię, potas, sód, kreatyninę, mocz i posiew - wyniki wprost idealne, bez żadnych odchyleń. Bardzo proszę o informację, czy takie powiększenie nerek jest niebezpieczne i czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?
nie, z wyniku że obraz naerk jest ok, różnica w wielkości jest nieduża i tak nigdy niejest to idealny pomiar. Może to być nerka z podwójnym UKM i są wtedy większe. Nie ma tu nic niepokojącego.
Myślę że to jest nic.
W opisie nie ma nic, co mogłoby wzbudzać niepokój.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi