Powiększone nerki u jedenastolatki

Córka ma 11 lat i wzrost 158 cm. Na USG w opisie wyniku napisano, że obie nerki położone typowo, ale powiększone NP o wym. 111 x37 mm, NL o wym. 122x 43mm. Obie nerki bez cech zastoju i kamicy. Zrobiłam jej badania krwi: morfologię, potas, sód, kreatyninę, mocz i posiew - wyniki wprost idealne, bez żadnych odchyleń. Bardzo proszę o informację, czy takie powiększenie nerek jest niebezpieczne i czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?
nie, z wyniku że obraz naerk jest ok, różnica w wielkości jest nieduża i tak nigdy niejest to idealny pomiar. Może to być nerka z podwójnym UKM i są wtedy większe. Nie ma tu nic niepokojącego.
Myślę że to jest nic.
W opisie nie ma nic, co mogłoby wzbudzać niepokój.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi