Pominięcie kilku tabletek antykoncepcyjnych z rzędu

Przyjmuję tabletki hormonalne. Ostatnią tabletkę wzięłam w środę, dziś jest sobota. Pominęłam 3 tabletki, były to 7, 8, 9 tabletka z kolei. Dodatkowo dziś dostałam okres mimo, że ostatni miałam tydzień temu. Co w takim przypadku powinnam zrobić?

Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne, dalsze postępowanie uzależnione od rodzaju przyjmowanych tabletek.
Po pierwsze działanie antykoncepcyjne tabletek w tym okresie będzie niewystarczające - należy się dodatkowo zabezpieczać.
Proszę umówić też wizytę u ginekologa i omówić dalsze postępowanie w zależności od objawów i stosowanej dotychczas antykoncepcji. Proszę też rozważyć stosowanie innej metody antykoncepcji, która nie wymaga codziennego stosowania tabletek.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi