Pominięcie kilku tabletek antykoncepcyjnych z rzędu

Przyjmuję tabletki hormonalne. Ostatnią tabletkę wzięłam w środę, dziś jest sobota. Pominęłam 3 tabletki, były to 7, 8, 9 tabletka z kolei. Dodatkowo dziś dostałam okres mimo, że ostatni miałam tydzień temu. Co w takim przypadku powinnam zrobić?

Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne, dalsze postępowanie uzależnione od rodzaju przyjmowanych tabletek.
Po pierwsze działanie antykoncepcyjne tabletek w tym okresie będzie niewystarczające - należy się dodatkowo zabezpieczać.
Proszę umówić też wizytę u ginekologa i omówić dalsze postępowanie w zależności od objawów i stosowanej dotychczas antykoncepcji. Proszę też rozważyć stosowanie innej metody antykoncepcji, która nie wymaga codziennego stosowania tabletek.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi