Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną, ale nie wiem w którym tygodniu

Zażywam tabletki Naraya z przerwą 7-dniową. Wczoraj się zorientowałam, że mam o jedną tabletkę za dużo. Niestety nie pamietam, kiedy jej nie wzięłam. Co zrobić? Czytałam wiele opinii. Na przykład, żeby ją wziąć i nie robić sobie 7-dniowej przerwy. Albo, żeby jej nie brać.

Tę tabletkę Pani pomija - pamiętając, iż w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona. Następne opakowanie rozpoczyna Pani normalnie po 7-dniowej przerwie.
Proszę dokończyć opakowanie, a następnie po siedmiodniowej przerwie rozpocząć kolejne. W razie wątpliwości w ostatnim dniu przerwy proszę wykonać test ciążowy, najlepiej w postaci badania stężenia beta-hcg we krwi.
Jeśli pomyłki w przyjmowaniu tabletek zdarzają się Pani często proszę przedyskutować z ginekologiem inne, wygodniejsze metody antykoncepcji.
Tabletka już niestety zostaje do pominięcia, nie brać podwójnej dawki, w tym cyklu stosować antykoncepcje mechaniczną. Kolejny cykl rozpocząć normalnie po 7 dniach karencji
tabletkę Pani pomija ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.
Proszę tabletkę pominąć ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.
tabletkę Pani pomija ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi