Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną, ale nie wiem w którym tygodniu

Zażywam tabletki Naraya z przerwą 7-dniową. Wczoraj się zorientowałam, że mam o jedną tabletkę za dużo. Niestety nie pamietam, kiedy jej nie wzięłam. Co zrobić? Czytałam wiele opinii. Na przykład, żeby ją wziąć i nie robić sobie 7-dniowej przerwy. Albo, żeby jej nie brać.

Tę tabletkę Pani pomija - pamiętając, iż w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona. Następne opakowanie rozpoczyna Pani normalnie po 7-dniowej przerwie.
Proszę dokończyć opakowanie, a następnie po siedmiodniowej przerwie rozpocząć kolejne. W razie wątpliwości w ostatnim dniu przerwy proszę wykonać test ciążowy, najlepiej w postaci badania stężenia beta-hcg we krwi.
Jeśli pomyłki w przyjmowaniu tabletek zdarzają się Pani często proszę przedyskutować z ginekologiem inne, wygodniejsze metody antykoncepcji.
Tabletka już niestety zostaje do pominięcia, nie brać podwójnej dawki, w tym cyklu stosować antykoncepcje mechaniczną. Kolejny cykl rozpocząć normalnie po 7 dniach karencji
tabletkę Pani pomija ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.
Proszę tabletkę pominąć ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.
tabletkę Pani pomija ale musi Pani pamiętać, że w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi