Palący ból stopy - jak mogę go zmniejszyć?

Mam 23 lata. Nic mi nie wiadomo o tym, bym na cokolwiek chorowała. Dwa dni temu wstając z łóżka rano poczułam ból w prawej stopie i zauważyłam opuchliznę. Był on znośny, aczkolwiek utrudniał chodzenie. Pod koniec dnia zdawało się, że jest trochę lepiej, gdyż mogłam całą stopę postawić na ziemi. Dziś nad ranem obudziłam się z palącego bólu. Nie mogę postawić stopy na ziemi, a jeśli już to bokiem. Każda czynność tj. prostowanie, rozciąganie palców czy jakikolwiek ruch stopy przysparza mi dużo bólu. Nie mogę stanąć na palcach chodząc. Ból jest umiejscowiony na środku stopy zewnątrz, stopa jest opuchnięta od góry, a nawet zaczerwieniona w miejscu, które boli. Staram się robić okłady i smarować maścią przeznaczoną na wszelkie urazy. Ból nasila się nawet w momencie dotknięcia (smarowania) kończyny. Nie mam na ten moment możliwości zgłoszenia się do lekarza, będzie to możliwe na dniach, mieszkam w małej miejscowości i nie jestem mobilna. Nie wiem co mogło spowodować ten uraz. Nie jestem sportowcem, jedynie wykonuję ćwiczenia w domowym zaciszu, ale nie sądzę bym tym w jakiś sposób przeciążyła stopę. Proszę o fachowe zdanie czym mogłoby to być spowodowane oraz jak sobie ulżyć?

Wizyta u lekarza będzie niezbędna, a do tego czasu można zastosować miejscowo żel przeciwbólowy, przeciwzapalny i doustnie lek przeciwzapalny, przeciwbólowy (z dostępnych w aptece bez recepty).
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Gliwicach Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Katowicach Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Opolu Fizjoterapeuta w Gdańsku Fizjoterapeuta w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi