Opóźnione krwawienie po tabletce "dzień po" czy okres?

1 lutego udałam się na pierwszą wizytę do ginekologa. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które miałam przyjąć pierwszego dnia miesiączki. Dostałam również tabletkę Escapelle, ponieważ odbyłam stosunek płciowy bez zabezpieczenia. Tabletkę przyjęłam po około 48 godzinach od stosunku. Czułam się bardzo dobrze aż do dnia wczorajszego. Dostałam plamienia w kolorze brązowym, momentami było to plamienie jasnoczerwone. Powstają małe, brązowe skrzepy. Dzisiaj sytuacja jest identyczna, z tym, że w pewnym momencie plamienie zamieniło się w krwawienie jak podczas miesiączki. Wyleciał mi dość spory skrzep. Potem znowu miałam skąpe krwawienie, a teraz jest w kolorze ciemnoczerwonym. Poprzedni okres dostałam po 39 dniach, najprawdopodobniej przez stres, ponieważ dostaję raczej regularnie. Kolejny okres wypada za około tydzień, dzisiaj mam 23 dzień cyklu. Czy krwawienie jest skutkiem ubocznym po przyjęciu tabletki "dzień po" czy raczej miesiączką, ale bardziej skąpą niż zwykle? Nie mam pojęcia czy przyjąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną czy czekać na okres właściwy.
potzrebna konsultacja ginekologiczna
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy osobiście zgłosić się do ginekologa.
Należy skonsultować się z ginekologiem.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Na podstawie samego opisu nie mam możliwości udzielić Pani wyczerpującej odpowiedzi. Proszę umówić wizytę ginekologiczną.
W razie wątpliwości proszę zrobić test ciążowy przed wizytą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi